Fruity Dragonfruit & Vanilla Shower Gel 250ml

-52%
    Discounted price £0.90 each   Original price was £1.90 £1.90 £3.60 per 1l

Offer

1/2 price on selected Fruity
Learn More
Size: 250ML (£0.90)
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Fruity Dragonfruit & Vanilla Shower Gel 250mlFruity Dragonfruit & Vanilla Shower Gel 250mlFruity Dragonfruit & Vanilla Shower Gel 250mlFruity Dragonfruit & Vanilla Shower Gel 250mlFruity Dragonfruit & Vanilla Shower Gel 250mlFruity Dragonfruit & Vanilla Shower Gel 250mlFruity Dragonfruit & Vanilla Shower Gel 250ml

Fruity Dragonfruit & Vanilla Shower Gel 250ml

-52%
    Discounted price £0.90 each   Original price was £1.90 £1.90 £3.60 per 1l

Offer

1/2 price on selected Fruity
Learn More
Size: 250ML (£0.90)
250ML £0.90 £3.60 per 1l Save £1.00
500ML £3.00 £6.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product Information

Give yourself a kick start with a boost of Superdrug Dragonfruit & Vanilla Shower Gel. Step into the shower and unleash the sweet, exotic aroma to help you feel clean, fresh and pampered for the day ahead. A perfect way to awaken your senses.

• With natural Dragonfruit and Vanilla extracts.
• With added skin conditioners.
• pH balanced

Do not swallow. Avoid contact with eyes. If contact occurs, rinse immediately. Keep out of the reach of children.

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Parfum, Citric Acid, Glycol Distearate, Glycerin, Sodium Benzoate, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Laureth-4, Potassium Sorbate, Benzophenone-4, Polyquaternium-7, Hexyl Cinnamal, Linalool, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Sodium Hydroxide, Hylocereus Undatus (Dragon Fruit) Fruit Extract, Vanilla Planifolia (Vanilla) Fruit Extract, Hexylene Glycol, CI 17200.

Product code: 794406

EAN: 0000007944062

Apply to wet skin, massage into a fresh fruity lather and rinse clean.

WIDELY RECYCLED

Our customers say

AI Summary

Customers generally like this affordable, fruity shower gel for its fresh scent, good lather, skin-conditioning feel, and ethical credentials (vegan/cruelty-free). Most reviews highlight value and softness. A smaller group mention issues with weak fragrance or thin consistency, and some report problems with packaging and fulfillment.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh fruity scent
  • genai.genai.review.summary.pro Good lathering
  • genai.genai.review.summary.pro Skin conditioning
  • genai.genai.review.summary.con Thin consistency
  • genai.genai.review.summary.con Weak fragrance