Superdrug Procare Fresh Breath Mouthwash 500ml

-54%
    Discounted price £1.60 each   Original price was £3.50 £3.50 £3.20 per 1l

Offer

better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Size: 500ML (£1.60)
100ML £1.20 £12.00 per 1l
500ML £1.60 £3.20 per 1l Save £1.90
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Superdrug Procare Fresh Breath Mouthwash 500mlSuperdrug Procare Fresh Breath Mouthwash 500mlSuperdrug Procare Fresh Breath Mouthwash 500ml

Superdrug Procare Fresh Breath Mouthwash 500ml

-54%
    Discounted price £1.60 each   Original price was £3.50 £3.50 £3.20 per 1l

Offer

better than 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Members Only! 1/2 price on selected Pro Care
Learn More
Size: 500ML (£1.60)
100ML £1.20 £12.00 per 1l
500ML £1.60 £3.20 per 1l Save £1.90
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product Information

Superdrug Fresh Breath Mouthwash, freshens breath

Aqua, Sorbitol, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Aroma, Sodium Benzoate, Sodium Phosphate, Sodium Saccharin, Cetylpyridinium Chloride, Sodium Fluoride, Phosphoric Acid, CI 42051, CI 18965

Product code: 727154

EAN: 0000007271540

Packaging widely recycled

Our customers say

AI Summary

Customers appreciate this alcohol-free mouthwash for its gentle mint flavour, affordability, large bottle size and cruelty-free formulation. Many report it effectively reduces plaque and is suitable for sensitive mouths and family use, though some find its strength weak. A few customers noted difficulty opening the cap.

  • genai.genai.review.summary.pro Alcohol free
  • genai.genai.review.summary.pro Gentle mint flavour
  • genai.genai.review.summary.pro Good value
  • genai.genai.review.summary.con Weak strength