Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Bundles category

Promotions

On promotion

Review rating

Marketplace product

Range name

Paraben free

Allergen free

Instant Fake Tan

Instant Fake Tan

Looking for that sun kissed glow in an instant? Whether you’re looking for a quick face glow, we recommend a specialised face tan, as there tends to be less oil in the formulas. Or just searching for a perfect all over spray in a flash?

How long does instant tan last?

Instant tan can last around 7-10 days. Discover our guide to make your fake tan last longer because we’ve got some great tips for you.

32 products found
Items per page 60
Sort by

Bondi Sands Glo & Perfect Instant Bronzer 120Ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Bondi Sands
Learn More
    Original price £14.99 each £124.92 per 1l

Solait Shimmer Oil 100ml

34
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £6.00 each £60.00 per 1l

Bondi Sands Self Tanning Foam One Hour Express 200Ml

10
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Bondi Sands
Learn More
    Original price £16.99 each £84.95 per 1l

Bondi Sands Glo Instant Bronzer 120Ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Bondi Sands
Learn More
    Original price £12.99 each £108.25 per 1l

Sally Hansen Airbrush Water Resistant Leg Makeup Medium

17
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Sally Hansen
Learn More
    Original price £13.99 each £186.53 per 1l

Bondi Sands GLO - Matte One Day Tan

278
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Bondi Sands
Learn More
    Original price £10.99 each £109.90 per 1l

Rimmel Sunshimmer Water Resist Instant Tan Med Matte 125ml

562
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.99 each £55.92 per 1l

Sally Hansen Airbrush Legs Tan Glow 75ml

6
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Sally Hansen
Learn More
    Original price £13.99 each £186.53 per 1l

Sally Hansen Airbrush Legs Deep Glow Tan

9
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Sally Hansen
Learn More
    Original price £13.99 each £186.53 per 1l

St. Tropez Instant Glow Body Bronzer Medium 100ml

188
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected St. Tropez
Learn More
  £9.99   Original price £14.99 each £149.90 per 1l
Member Price     £9.99 £99.90 per 1l
 

BPerfect Bronze Boost Tan Medium - Dark 100ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected BPerfect Cosmetics
Learn More
    Discounted price £7.96 each   Original price was £11.95 £11.95 £79.60 per 1l

Sally Hansen Airbrush Legs Light Glow Tan

96
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Sally Hansen
Learn More
    Original price £13.99 each £186.53 per 1l

St. Moriz Professional Instant Tan 150ml

85
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £4.99 each £33.27 per 1l

Rimmel Sunshimmer Water Resist Instant Tan Med Shimmer 125ml

562
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.99 each £55.92 per 1l

St Moriz Shimmering Instant Tan Coconut Paradise 150ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.99 each £46.60 per 1l

Tanologist Insta Glow Body 170Ml

21
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Tanologist
Learn More
    Original price £12.99 each £76.41 per 1l

St Moriz Coconut Paradise Ultra Dark Mousse

5
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £7.99 each £39.95 per 1l

Bondi Sands Glo Instant Bronzer Face Serum 30Ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Bondi Sands
Learn More
    Original price £16.99 each £566.33 per 1l

St Moriz Advanced Bronze Shimmer Self-Tan Lotion 200Ml

85
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £9.99 each £49.95 per 1l

Tanorganic Instant Tan Matte Finish 100ml

0
    Original price £29.99 each £299900.00 per 1kg

Tanologist Insta Glow Face 60Ml

5
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Tanologist
Learn More
    Original price £11.99 each £199.83 per 1l

St. Tropez Instant Glow Body Bronzing Mousse 200ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected St. Tropez
Learn More
  £16.65   Original price £24.99 each £124.95 per 1l
Member Price     £16.65 £83.25 per 1l
 

Brushworks Bronzing Instant Tan - Medium/ Dark - 150ml

0
    Original price £9.99 each £66.60 per 1l

Glowjob Golden Shower Instant Tinted Shimmer

0
    Original price £15.00 each £150.00 per 1l

Eveline Brazilian Body 6 In 1 Self Tan Drops

0
    Original price £8.25 each £458.33 per 1l

St. Tropez Instant Glow Body Bronzer Light 100ml

3
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected St. Tropez
Learn More
  £9.99   Original price £14.99 each £149.90 per 1l
Member Price     £9.99 £99.90 per 1l
 

St Moriz Advanced Bronzing Stick 15G

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £13.99 each £932.67 per 1kg

Solait All in 1 Self Tanning Bundle - Dark Tan

    Original price £18.50 each

Solait All in 1 Self Tanning Bundle - Medium Tan

    Original price £20.00 each

Sunkissed Instant Self Tanning Mousse 200ml Spray - Medium

0
    Original price £17.99 each £89.95 per 1l

Solait Instant Tan & Glow Bundle - Dark

    Discounted price £9.00 each   Original price was £12.00 £12.00

Solait Instant Tan & Glow Bundle - Medium

    Discounted price £9.00 each   Original price was £12.00 £12.00

1-32 of 32 products