Superdrug Tea Tree Face Wash 50ml

    Original price £2.00 each £40.00 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 50ML (£2.00)
50ML £2.00 £40.00 per 1l
150ML £3.50 £23.33 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Superdrug Tea Tree Face Wash 50mlSuperdrug Tea Tree Face Wash 50mlSuperdrug Tea Tree Face Wash 50ml

Superdrug Tea Tree Face Wash 50ml

    Original price £2.00 each £40.00 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 50ML (£2.00)
50ML £2.00 £40.00 per 1l
150ML £3.50 £23.33 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product code: 838015

EAN: 0000008380159

Our customers say

AI Summary

Overall customers find the tea-tree gel cleanser effective for controlling oil and reducing blemishes, with a pleasant peppermint scent and gentle gel texture. Many are repeat buyers citing good value, but several report issues after a recent reformulation, including stinging and irritation for sensitive skin and decreased effectiveness. Packaging and cap design changes have also caused frustration.

  • genai.genai.review.summary.pro Controls excess oil
  • genai.genai.review.summary.pro Reduces blemishes
  • genai.genai.review.summary.pro Refreshing peppermint scent
  • genai.genai.review.summary.con Irritating on sensitive skin
  • genai.genai.review.summary.con Formula changes reduced effectiveness
  • genai.genai.review.summary.con Difficult-to-open cap