Olay Super Serum MINI 14ml

  £9.99   Original price £19.99 each £1427.86 per 1l
Member Price     £9.99 £713.58 per 1l
Saving applied at Checkout.
To receive
 

Offer

Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members only! 1/2 price on selected Olay
Learn More
Size: 14ML (£19.99)
14ML £19.99 £1427.86 per 1l
30ML £19.99 £666.33 per 1l Save £20.00
We're sorry but this product is no longer available online
1/9

Olay Super Serum MINI 14ml

  £9.99   Original price £19.99 each £1427.86 per 1l
Member Price     £9.99 £713.58 per 1l
Saving applied at Checkout.
To receive
 

Offer

Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members only! 1/2 price on selected Olay
Learn More
Size: 14ML (£19.99)
14ML £19.99 £1427.86 per 1l
30ML £19.99 £666.33 per 1l Save £20.00
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Level Up Your Skincare: Olay Present Super Serum! A Powerful Face Serum Containing 5 Serum Benefits In 1, For Your Best Skin In Every Drop: 1. Better Skin Texture 2. More Even-Looking Skin Tone 3. Firmer Feeling Skin 4. Smoother Visible Lines 5. Long Lasting Hydration. Smooth evenly over cleansed face and neck, morning and night. For best results, use 2x daily. Use with SPF in the daytime. Avoid contact with eyes. If eye contact occurs, rinse with water. If skin or eye irritation develops, discontinue use. Sunburn Alert: This product contains alpha hydroxy acid (AHA) that may increase your sensitivity to the sun. Use a sunscreen and limit sun exposure while using this product and for a week afterwards. <
> INGREDIENTS: Aqua, Glycerin, Dimethicone, Niacinamide, Lactic Acid, Polyacrylate Crosspolymer-6, Palmitoyl Pentapeptide-4, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Trehalose, PEG-11 Methyl Ether Dimethicone, Sodium Lactate, PEG-100 Stearate, T-Butyl Alcohol, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Parfum, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Mica, CI 77891

Aqua, Glycerin, Dimethicone, Niacinamide, Lactic Acid, Polyacrylate Crosspolymer-6, Palmitoyl Pentapeptide-4, 3-O-Ethyl Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Trehalose, PEG-11 Methyl Ether Dimethicone, Sodium Lactate, PEG-100 Stearate, T-Butyl Alcohol, Sodium Benzoate, Benzyl Alcohol, Parfum, Linalool, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Mica, CI 77891

Product code: 844251

EAN: 8700216560580

Our customers say

AI Summary

Customers appreciate a lightweight, fast-absorbing serum that delivers hydration, smoothing, and a visible glow. Many value it as a 5-in-1 multitasker that simplifies routines and improves skin texture and radiance within weeks.

  • genai.genai.review.summary.pro Lightweight texture
  • genai.genai.review.summary.pro Fast absorption
  • genai.genai.review.summary.pro Hydrating effect
  • genai.genai.review.summary.con May cause irritation for sensitive skin
  • genai.genai.review.summary.con Fragrance can be strong for some users
  • genai.genai.review.summary.con Limited lasting hydration for very dry skin