Me+ Hyaluronic Acid Booster 9ml

    Original price £3.00 each £333.33 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 9ML (£3.00)
9ML £3.00 £333.33 per 1l
100ML £9.99 £99.90 per 1l Save £5.01
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
1/5

Me+ Hyaluronic Acid Booster 9ml

    Original price £3.00 each £333.33 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 9ML (£3.00)
9ML £3.00 £333.33 per 1l
100ML £9.99 £99.90 per 1l Save £5.01
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product Information

Hydrate your skin like never before with our 2% Hyaluronic Acid Serum, a lightweight formula that delivers intense, long-lasting moisture to all skin types. Hyaluronic Acid works to attract and retain water within the skin, leaving your complexion plump, smooth, and radiant. This serum is designed to replenish dehydrated skin, plump, and create a healthy, dewy glow.

Enhanced with multi-molecular Hyaluronic Acid, it penetrates different layers of the skin for optimal hydration, ensuring both surface and deep moisturization.

Intense Hydration
Plumps Skin
Boosts Radiance
Non-Greasy Formula
Suitable For All Skin Types

For external use only. Do not use on broken or irritated skin. In case of irritation, discontinue use. Avoid contact with the eyes and rinse well with water immediately if product gets into them.

Aqua, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Phenoxyethanol, PPG-26-Buteth-26, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Caprylyl Glycol, Panthenol, Citric Acid, Tetrasodium Glutamate Diacetate, Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide.

Product code: 828976

EAN: 0000008289766

Apply a few drops to entire face 2-3 times per week.

Bottle - Recycle
Pipette - Don’t Recycle

Our customers say

AI Summary

Customers consistently praise the product for delivering intense hydration and a noticeable plumping effect, providing good value and improved skin texture—especially for dry and mature skin. However, several users report downsides including sticky or thicker-than-expected texture, pilling under makeup, and occasional breakouts or irritation. Packaging and batch consistency issues (leaky seals, inconsistent droppers, foaming or altered texture) have also impacted the experience for some customers.

  • genai.genai.review.summary.pro Intense hydration
  • genai.genai.review.summary.pro Plumps skin
  • genai.genai.review.summary.pro Good value
  • genai.genai.review.summary.con Sticky texture
  • genai.genai.review.summary.con Pills under creams and makeup
  • genai.genai.review.summary.con Can cause breakouts or irritation