Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Organic

Sun protection factor

Bundles category

On promotion

Review rating

Marketplace product

Promotions

Paraben free

Skin type

Product format

Oil free

Body Lotions

318 products found
Items per page 60
Sort by

NIVEA Express Hydration Body Lotion 250ml

45
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £2.74 each   Original price was £5.49 £5.49 £10.96 per 1l

AVEENO SKIN RENEWAL FIRMING LOTION 300ML

350
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
3 for 2 on selected Aveeno
Learn More
    Original price £15.99 each £53.30 per 1l

NIVEA Repair & Care 72h Body Lotion for Very Dry Skin 400ml

1350
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £8.49 each £21.23 per 1l

Vitamin E Illuminating Body Lotion

38
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
20% Off Vitamin E
Learn More
    Original price £5.00 each £25.00 per 1l

Palmer's Coconut Oil Body Lotion 250ml

748
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £3.19   Original price £4.79 each £19.16 per 1l
Member Price     £3.19 £12.76 per 1l
 

Sanctuary Spa Signature Collection Body Lotion

25
Members Only! 1/2 Price on selected Sanctuary Spa
Learn More
  £3.74   Original price £7.49 each £29.96 per 1l
Member Price     £3.74 £14.96 per 1l
 

Narciso Rodriguez All Of Me Gift Set 50ml EDP + 50ml Body

0
    Discounted price £51.99 each   Original price was £92.00 £92.00 £51.99 each

Frank Body Smoothing AHA Body Lotion 140ml

622
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £17.00 each £121.43 per 1l

O'keeffe's Working Hands Hand And Body Lotion

6
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected O'Keeffe's
Learn More
  £9.99   Original price £14.99 each £47.59 per 1l
Member Price     £9.99 £31.72 per 1l
 

Molton Brown Gingerlily Body Lotion 300ml

0
    Original price £32.99 each £109.97 per 1l

Aveeno Skin Relief Shea Butter Lot 500Ml

2087
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £14.99 each £29.98 per 1l

Vaseline Expert Care Dry Skin Healing Balm Body Cream 250ml

81
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Vaseline
Learn More
    Original price £5.99 each £23.96 per 1l

Sol De Janeiro Badalada Vitamin-Infused Body Lotion 400ml

443
    Discounted price £30.40 each   Original price was £32.00 £32.00 £76.00 per 1l

NIVEA Express Hydration Body Lotion for Normal Skin 400ml

45
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.99 each £17.48 per 1l

Aveeno Intense Cream 100Ml

14
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £7.69 each £76.90 per 1l

NIVEA Lavender Body Lotion 400ml

148
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.99 each £17.48 per 1l

Vaseline Expert Care Sensitive Skin Relief Body Lotion 400 ml

5
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Vaseline
Learn More
    Original price £7.99 each £19.98 per 1l

Minimalist Niacinamide 05% Body Lotion 180G

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £7.99 each £44.39 per 1kg

ErthSkin Hyaluronic Acid + Collagen Body Lotion 250ml

4
Buy 2, Get an Extra 15% Off – Auto-Applied at Checkout!
Learn More
    Discounted price £10.00 each   Original price was £55.00 £55.00 £40.00 per 1l

Vaseline Pride Aloe Soothe Body Lotion 400Ml

3
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Vaseline
Learn More
    Original price £7.49 each £18.73 per 1l

Palmer's Shea Formula Raw Shea Body Lotion 250ml

169
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £3.19   Original price £4.79 each £19.16 per 1l
Member Price     £3.19 £12.76 per 1l
 

Elemis - Tea Tree SOS Spray for Back, Chest, Feet 60ml

49
    Discounted price £23.00 each   Original price was £36.00 £36.00 £383.33 per 1l

Sunkissed Marshmallow Body Lotion Sweet Swirl 300ml

0
    Original price £6.99 each £23.30 per 1l

NYX Professional Makeup Fat Oil Body Lotion Suga Baddie 150ml

0
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
Save £5 when you spend £20 on selected Nyx PMU
Learn More
    Original price £12.99 each £86.60 per 1l

NIVEA Q10 + Vitamin C Firming Body Lotion for Dry Skin 250ml

352
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £9.69 each £38.76 per 1l

Ziaja Satin Glow Body Mousse 350ml

0
    Original price £13.49 each £38.54 per 1l

SPA CEYLON Neroli Jasmine - Hand & Body Lotion-250ml

0
Save 20%
Learn More
    Discounted price £16.00 each   Original price was £20.00 £20.00 £64.00 per 1l

Serenityy Juniper, Lime & Spearmint Hand & Body Lotion 250ml

0
    Original price £15.99 each £63.96 per 1l

Ziaja Natural Care Body Balm 200ml

0
    Original price £6.69 each £33.45 per 1l

SPA CEYLON Sensual Sandalwood - Hand & Body Lotion -250ml

0
Save 20%
Learn More
    Discounted price £16.00 each   Original price was £20.00 £20.00 £64.00 per 1l

Scottish Fine Soaps Winter Comforts Hand & Body Lotion 300ml

0
    Original price £17.41 each £58.03 per 1l

Fir & Firelight Hand & Body Lotion 300ml

0
    Original price £17.41 each £58.03 per 1l

Scottish Fine Soaps Company Wild Heather Body Cream 200ml

0
    Original price £16.49 each £82.45 per 1l

Mokann Moisturising Body Balm PEAR 180ml

0
    Original price £21.99 each £122.17 per 1l

Revuele Tender Care Deep Nourishing Body Milk

0
    Original price £6.20 each £24.80 per 1l

Michel Design Works Hand & Body Lotion 354ml - Midnight Rose

0
    Original price £23.49 each £66.36 per 1l

APIS Exotic Home Care - Exotic Body Vitalizing Balm 200ml

0
    Original price £11.48 each £57.40 per 1l

Ziaja Med Lipid Formula Physioderm Body Balm 400ml

0
    Original price £9.39 each £23.48 per 1l

APIS AGELESS BEAUTY WITH PROGELINE Firming body balm 200ml

1
    Original price £15.49 each £77.45 per 1l

Ziaja Coconut & Orange Vibes Body Mousse 200ml

0
    Original price £7.09 each £35.45 per 1l

Yardley Lily Of The Valley Body Lotion 250ml

0
    Original price £8.49 each £33.96 per 1l

Ayumi Turmeric & Shea Butter Body Lotion 250ml

0
    Original price £9.99 each £39.96 per 1l

Ziaja Avocado Oil Regenerating Body Lotion 400ml

0
    Original price £6.39 each £15.98 per 1l

Michel Design Works Hand & Body Lotion 354ml - Honey & Almond

0
    Original price £23.49 each £66.36 per 1l

Ziaja Watermelon Body Balm 160ml

0
    Original price £6.49 each £40.56 per 1l

Shakira Sweet Dream You Only Live Once Body Lotion 75ml

0
    Discounted price £6.62 each   Original price was £9.95 £9.95 £88.27 per 1l

Africas Best Red Fox Tub O Butter Cocoa Butter Cream

1
    Original price £8.75 each £29.36 per 1kg

I Love Raspberry & Blackberry Hand Lotion 75ml

0
    Original price £5.49 each £73.20 per 1l

Derma:B CeraMD Repair Lotion (400ml)

0
    Original price £16.00 each £40.00 per 1l

Honey Baby Naturals Bee Sweet Face And Body Butter

0
    Discounted price £10.80 each   Original price was £13.65 £13.65 £36.24 per 1kg

Hollister Wave 2 For Her Body Lotion 100ml

0
    Original price £5.99 each £59.90 per 1l

Molton Brown Ylang-Ylang Gift Set 2 x 30ml Body Lotion

0
    Original price £7.80 each £3.90 each

Baylis & Harding The Edit Body Lotion 236ml Vanilla Seduction

0
    Original price £8.60 each £36.44 per 1l

Revuele Ceramide Moisturizing Lotion

0
    Original price £6.85 each £27.40 per 1l

Victoria's Secret Temptation Body Lotion 236ml

0
    Original price £19.99 each £84.70 per 1l

Gloria Vanderbilt Vanderbilt Body Lotion 100ml

0
    Original price £6.99 each £69.90 per 1l

Nivea Repair & Care Body Lotion 250Ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £5.99 each £23.96 per 1l

Victoria's Secret Temptation Shimmer Body Lotion 236ml

0
    Discounted price £18.99 each   Original price was £20.00 £20.00 £80.47 per 1l

Fenjal Sensitive Body Lotion 200ml

0
    Original price £7.95 each £39.75 per 1l

SPA CEYLON Cinnamon Spice - Hand & Body Lotion 250ml

0
Save 20%
Learn More
    Discounted price £16.00 each   Original price was £20.00 £20.00 £64.00 per 1l