The Green Woman

The Green Woman , Certified Organic Skin and Bodycare

About The Green Woman

Certified Organic Skin and Bodycare handmade in Shropshire.

Registered company name: The Green Woman Ltd Legal type: Business Registration number: 08735844 VAT no: 313942121 Address:Unit 18, The Rural Enterprise Centre Eco Park Rd Ludlow Shropshire SY8 1FF United Kingdom

Delivery Information

We deliver to any UK mainland and Channel Island address using Royal Mail 48hr parcel service, for a charge of £3.99. We aim to dispatch your order within 2 working days. Delivery usually takes 2-3 working days from dispatch for the UK mainland and 3-4 working days for the Channel Islands.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Fit Pit Natural Deodorant for Men Aluminium Free 25ml

0
    Original price £6.60 each £264.00 per 1l

The Green Woman LOVE Deodorant and Body Butter Gift Set

0
    Original price £15.40 each £308.00 per 1l

Fit Pit Natural Deodorant Jasmine & Rose Organic 100ml

0
    Original price £12.47 each £124.70 per 1l

Fit Pit Natural Deodorant Sensitive Skin Organic 100ml

0
    Original price £12.47 each £124.70 per 1l

White & Green Mineral Whitening Toothpaste - Cosmos Organic

0
    Original price £12.50 each £131.58 per 1kg

Fit Pit Woman ORGANIC Natural Deodorant Aluminum Free 25ml

0
    Original price £6.60 each £264.00 per 1l

Fit Pit Tea Tree & Orange Natural Deodorant Organic 100ml

0
    Original price £12.47 each £124.70 per 1l

Fit Pit Woman Organic Natural Deodorant Aluminum Free 100ml

0
    Original price £12.47 each £124.70 per 1l

Green Cream Original Dry Skin Cosmos 100% Organic 25ml

0
    Original price £9.65 each £386.00 per 1l

Green Cream Original Dry Skin Treatment 100% Cosmos Organic

0
    Original price £22.00 each £220.00 per 1l

Green Cream Body Butter Jasmine & Rose - Cosmos Organic

0
    Original price £18.60 each £186.00 per 1l

Fit Pit Natural Deodorant Peppermint Organic 100ml

0
    Original price £12.47 each £124.70 per 1l

Fit Pit Men's Natural Deodorant Aluminum Free- 100ml

0
    Original price £12.47 each £124.70 per 1l

Green Cream Dream Dry Skin Night Cream - Cosmos 100% Organic

0
    Original price £24.00 each £240.00 per 1l