Melora Manuka Honey

Melora Manuka Honey , Pure & Natural Manuka Honey Products

About Melora Manuka Honey

Welcome to Melora®, your trusted source for authentic, premium-grade Manuka honey from the pristine landscapes of New Zealand. At Melora, we believe in more than just honey — we’re passionate about wellness, sustainability, and the powerful natural benefits of the Manuka flower. Each jar of Melora Manuka Honey is: 100% genuine and sustainably sourced Independently tested and certified for MGO (Methylglyoxal) content Harvested with care in partnership with indigenous Māori landowners Perfect for immune support, natural skincare, and daily vitality From daily health rituals to natural beauty solutions, Melora delivers nature’s most powerful honey with integrity and purpose. Discover the healing power of Manuka — shop Melora today.

Registered company name: Global Manuka UK Ltd Legal type: Business Registration number: 12859410 VAT no: 360273614 Address:Suite 102, 161 High Street Ruislip London HA4 8JY United Kingdom

Delivery Information

Next Day working delivery for orders placed before 12pm ( UK midday), Orders are delivered by DPD or Royal Mail

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Melora Mānuka Honey Moisturiser Cream 50ml

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £18.99 each £379800.00 per 1kg

Melora Manuka Honey 40MGO 250g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £12.99 each £51.96 per 1kg

Melora Manuka Honey & Propolis Lozenges - Blackcurrant 12 pack

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £4.99 each 41.58p each

Melora Restorative Mānuka Honey Balm 50ml

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £19.99 each £499.75 per 1kg

Melora Manuka Honey 40MGO 500g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £17.99 each £35.98 per 1kg

Melora Purifying Mānuka Face Wash 150ml

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £14.99 each £119920.00 per 1kg

Melora Manuka Honey 300MGO (UMF 10) 250g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £27.99 each £111.96 per 1kg

Melora Manuka Honey 525MGO (Umf 15) 500g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £65.99 each £131.98 per 1kg

Melora Manuka Honey 850MGO (UMF 20) 250g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £79.99 each £319.96 per 1kg

Melora Manuka Honey 100MGO (UMF 5) 250g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £12.99 each £51.96 per 1kg

Melora Manuka Honey 100MGO (UMF 5) 500g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £22.99 each £45.98 per 1kg

Melora Manuka Honey 300MGO (UMF 10) 500g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £41.99 each £83.98 per 1kg

Melora Manuka Honey & Propolis Throat Spray

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £9.99 each £499.50 per 1l

Melora Manuka Honey 525MGO (Umf 15) 250g

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £38.99 each £155.96 per 1kg

Melora Manuka Honey & Propolis Lozenges - Lemon & Peppermint 12 pack

0
3 for 2 across all Melora Products
Learn More
    Original price £4.99 each 41.58p each