Glam Touch

Glam Touch , Your K-Beauty Destination

About Glam Touch

The UK's Biggest K-Beauty Destination

Registered company name: Asian Beauty Express LTD Legal type: Business Registration number: 12378289 VAT no: 340695985 Address:Unit 10 The Brunswick Centre London WC1N 1AE United Kingdom

Delivery Information

Orders placed before 4 pm / 16:00 will be dispatched on the same day. Any orders placed after 4:01 pm / 16:01 will be dispatched the next working day. Orders placed between Friday evening and Saturday and Sunday are being packed during the weekend; however, they will be collected by Royal Mail on Monday. Orders placed on bank holidays will be dispatched on the next working day. We will supply free samples with every order. Depending on shipping selection, all orders are delivered through either Express Royal Mail Tracked 24® or Standard Royal Mail Tracked 48® Delivery stated is an estimate by Royal Mail, we do not hold any responsibility once dispatched.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Medicube AGE-R Glutathione Glow Capsule Cream 50ml

0
    Original price £19.10 each £382.00 per 1l

MediPeel Phyto Exosome PDRN Lifting Shot Serum 50ml

0
    Original price £20.00 each £400.00 per 1l

Parnell Cicamanu Serum Cushion 40N Rich Cocoa 15g

0
    Discounted price £13.99 each   Original price was £24.99 £24.99 £932.67 per 1kg

MediPeel Lacto Collagen Cleansing Oil 200ml

0
    Original price £20.00 each £100.00 per 1l

Numbuzin No.3 Pore Reset Ampoule Shot 25ml

0
    Discounted price £13.99 each   Original price was £17.99 £17.99 £559.60 per 1l

Beauugreen Hydrogel Glam Lip Mask Rose 20pcs

0
    Discounted price £19.99 each   Original price was £25.99 £25.99 £399.80 per 1kg

NUMBUZIN No. 2 Goodbye Redness Tone Up Primer 50ml

0
    Original price £15.45 each £309.00 per 1l

Banobagi Milk Thistle Repair Serum

0
    Original price £19.99 each £666.33 per 1l

PURITO Wonder Releaf Centella Eye Cream 30ml

0
    Original price £14.50 each £483.33 per 1l

Genabelle PDRN 360 Rejuvenating Eye Mask 70 patches

0
    Original price £24.99 each 35.70p each

Banobagi PDRN Skin Booster Firming 1000 Eye Cream 20ml

0
    Original price £9.99 each £499.50 per 1l

Dr. Althea Retinol Flat Iron Eye Roller 25ml

0
    Original price £23.45 each £938.00 per 1l

KAINE Chaga Collagen Charging Serum 30ml

0
    Discounted price £15.99 each   Original price was £22.99 £22.99 £533.00 per 1l

SKIN1004 Zombie Beauty By Skin1004 Witch Pack 16ea

0
    Original price £18.50 each £1156.25 per 1kg

STUDIO17 Silicone Lip Brush

0
    Original price £3.99 each £3.99 each

HaruHaru Black Rice Hyaluronic Anti-Wrinkle Serum 50ml

0
    Original price £17.55 each £351.00 per 1l

Haruharu Wonder Black Rice Night Knight Retinol Serum 20ml

0
    Original price £17.55 each £877.50 per 1l

Studio17 Portable makeup brush set

0
    Original price £11.00 each £11.00 each

Seapuri Shavik Glacier Cream 70ml

0
    Original price £21.99 each £314.14 per 1l

Menokin 30 Seconds Glow & Clear Gel Sunscreen - Tone Up 50ml

0
    Original price £21.99 each £439.80 per 1l