2bTanned

2bTanned , The UK's best viral tanning creams & gels

About 2bTanned

2bTanned was made to revolutionise the tanning industry for everybody, of all skin tones; the ultimate confidence boost. With luxurious ingredients and a little bit of 2bTanned magic, our products are designed to empower everyone in the world to be the most tanned version of themselves.

Registered company name: JNR (scotland) Trading Legal type: Business Registration number: 0690213 VAT no: GB 384489249 Address:Unit 2, Block B, Canyon Road, Excelsior Park Netherton Industrial Estate Wishaw Scotland ML2 0EG United Kingdom

Delivery Information

All UK orders placed before our collection cut off (MON-FRI 3:45pm, SAT 2:45pm) will be sent with DPD standard next day delivery, please note that the next day delivery is not guaranteed and delays may occur. All Republic of Ireland and Northern Ireland orders are sent out with two day delivery. International delivery is approximately 1-2 weeks.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available, please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store. Please check underneath each individual item to check if they are eligible for a return. If your item is eligible for a return please contact us at info@2btanned.co.uk. Please note the return/shipping cost is at the buyers expense. Once returned to our office the item will be inspected to ensure it has not been used or opened, following this a refund will be processed minus the delivery fee.

Our Top Sellers :

2bTanned SPF50 Luminous Balm 50ml

0
    Original price £28.00 each £560.00 per 1l

2bTanned Gradual Tan Lotion 175ml

0
    Original price £16.99 each £97085.71 per 1kg

2bTanned SPF50 Glow 50ml

0
    Original price £25.00 each £500.00 per 1l

2bTanned Body Exfoliating Polish 200ml

0
    Original price £17.50 each £87500.00 per 1kg

2bTanned Glow Drip Iced 100ml

0
    Discounted price £18.50 each   Original price was £25.00 £25.00 £185000.00 per 1kg

2bTanned Coconut Tan Accelerator SPF6 Sachet 20ml

0
    Original price £10.00 each £500.00 per 1l

2bTanned Glow Drip 24K Gold 100ml

0
    Discounted price £18.50 each   Original price was £25.00 £25.00 £185000.00 per 1kg

2bTanned Glow Drip Pink Champagne 100ml

0
    Discounted price £18.50 each   Original price was £25.00 £25.00 £185000.00 per 1kg

2bTanned Watermelon Cream Sachet 20ml

0
    Original price £10.00 each £500.00 per 1l

2bTanned Body Contour Brush

0
    Original price £10.99 each £10.99 each

2bTanned Moisture Locking Lip Balm - Cherry (10gr)

0
    Discounted price £8.50 each   Original price was £10.00 £10.00 £850.00 per 1kg

2bTanned Moisture Locking Lip Balm - Strawberry (10gr)

0
    Discounted price £8.50 each   Original price was £10.00 £10.00 £850.00 per 1kg

2bTanned Tanning Mousse Medium to Dark 175ml

0
    Original price £21.99 each £125657.14 per 1kg

2bTanned Moisture Locking Lip Balm - Watermelon (10gr)

0
    Discounted price £8.50 each   Original price was £10.00 £10.00 £850.00 per 1kg

2bTanned Honey Drops - Gradual Tan Drops 30ml

0
    Original price £25.99 each £866333.33 per 1kg

SPF6 Carrot Tanning Oil Flairosol - Vanilla Bomb

0
    Original price £18.00 each £180.00 per 1l

2bTanned Protect & Tan SPF15 100ml

0
    Discounted price £19.00 each   Original price was £24.00 £24.00 £190.00 per 1l

2bTanned Glow Drip VIP Bronze 100ml

0
    Discounted price £18.50 each   Original price was £25.00 £25.00 £185000.00 per 1kg

2bTanned Tanning Mitt One Size

0
    Original price £7.99 each £7.99 each

2bTanned Self Tanning Water 100ml

0
    Original price £16.50 each £165000.00 per 1kg