Brush Candy Ltd

Brush Candy Ltd , Viral Makeup Brushes & Pro Tools

About Brush Candy Ltd

Brush Candy is the sweet spot where fun meets flawless. Best known for our viral BC30 Makeup Brush, we create high-quality cosmetics and tools that deliver smooth, pro-level results in half the time. Every Brush Candy creation is designed to make your routine feel like a treat — effortless, satisfying, and oh-so-sweet. From your first swipe to your final blend, Brush Candy makes every look a little sweeter.

Registered company name: Brush Candy Ltd Legal type: Business Registration number: 10761790 VAT no: 3012411000 Address:Brush Candy Ltd, Units 1 & 1A Passfield Business Centre Lynchborough Road, Passfield Liphook GU30 7SB United Kingdom

Delivery Information

All shipping options are for UK Mainland addresses only. Orders placed by 1:00pm (Mon-Fri) are dispatched the same day; after 1:00pm Friday, they are processed Monday. Standard Delivery charges: UK from £3.99 Standard Delivery times (Royal Mail 2nd Class): UK 2-3 working days.

Returns Information

Marketplace items cannot be returned via Superdrug Stores, Online Help Team or the Superdrug Warehouse. Returns must be sent back to the Marketplace seller within 28 days of receipt. Please use the label provided in the parcel. If no label is available please raise a return request via your online account or shipment confirmation email. Stores are unable to accept Marketplace returns as the order was placed directly with the seller and therefore a refund cannot be actioned in store.

Our Top Sellers :

Brush Candy Frosted Violets Gift Set

0
    Original price £29.95 each £29.95 each

Brush Candy Bronzing Whip Extra Dark Cherry 150ml

0
    Original price £19.99 each £133.27 per 1l

Brush Candy Sugar Set Brow Fixer 5g

0
    Original price £13.50 each £2700.00 per 1kg

Brush Candy Bronzing Whip Dark Vanilla 150ml

0
    Original price £19.99 each £133.27 per 1l

Brush Candy Fizzy Peach BC30 Brush

0
    Original price £19.00 each £19.00 each

Brush Candy Matcha BC30 Brush

0
    Original price £19.00 each £19.00 each