Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Flavour

Vegan

Bundles category

On promotion

Review rating

Marketplace product

Paraben free

Natural

Promotions

Oil free

Allergen free

Travel Health Essentials

248 products found
Items per page 60
Sort by

Superdrug Acute Diarrhoea Relief Capsules x 6

2
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £2.49 each 42p each

Superdrug Paracetamol 500mg Caplets X 16

24
Members Only! Save More! on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
  £0.39   Original price £0.49 each 3p each
Member Price     £0.39 3p each
 

Superdrug Buzz Off Extra Strength Insect Repellent 125ml

17
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £9.00 each £72.00 per 1l

Superdrug Buzz Off Extra Strength Insect Repellent Aerosol

4
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £5.50 each £110.00 per 1l

Superdrug Insect Repellent 50ml

0
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £4.50 each £90.00 per 1l

Superdrug Buzz Off Extra Strength Insect Repellent 100ml

17
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £8.50 each £85.00 per 1l

Gaviscon Heartburn Double Action Liquid Sachets 24s

6
Online Only! Buy 1 get 2nd half price on selected Gaviscon
Learn More
    Original price £12.99 each 54p each

Jungle Formula Maximum Insect Repellent Roll On - 50 ml

25
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.79 each £135.80 per 1l

Superdrug Buzz Off Insect Repellent Roll On

0
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £5.50 each £110.00 per 1l

Superdrug Buzz Off Mosquitio Bite Click Relief

8
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £5.50 each £5.50 each

Imodium Instants 6 Loperamide Diarrhoea Tablets

183
    Original price £5.59 each 93p each

Dettol On the Go Hands and Surface Antibacterial Wipes 15s

27
    Original price £1.45 each 10p each

Superdrug Face & Body Cooling Spray 50ml

1
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £3.50 each £70.00 per 1l

Durex Thin Feel Regular Fit Lubricated Condoms Pack of 3

0
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £4.99 each £1.66 each

Superdrug Face & Body Cooling Spray 200ml

12
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £5.00 each £5.00 each

Elastoplast Marvel Avengers Painless Kids, 20 Plasters

57
    Original price £3.49 each 17p each

Nasal Spray Adults & Kids Bundle

    Original price £10.28 each

Superdrug Buzz Off Kids Insect Repellent Aerosol 125ml

2
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £6.00 each £48.00 per 1l

Superdrug Buzz Off Medium Strength Insect Repellent 125ml

2
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £7.50 each £60.00 per 1l

Superdrug Allergy and Eye Bundle including Fexofenadine Tablets

    Discounted price £13.37 each   Original price was £16.77 £16.77

Superdrug Allergy and Nasal Spray Bundle including Fexofenadine Tablets

    Discounted price £13.38 each   Original price was £16.78 £16.78

Superdrug Fexofenadine Total Bundle

    Discounted price £17.36 each   Original price was £20.76 £20.76

Superdrug Heartburn & Acid Reflux Control Capsules x14

5
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £9.99 each 71p each

Superdrug Moisturising Hypromellose Eye Drops 10ml

10
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.49 each £349.00 per 1l

Superdrug D-Mannose Capsules

11
Everyday Low Price on selected Superdrug Sexual Health
Learn More
    Original price £6.99 each 23p each

Superdrug Glass and Lens Wipes 50 Pack

19
2 for £6 on selected Superdrug Eyecare
Learn More
    Original price £3.99 each 8p each

Superdrug Orange Antacid 48 Tablets

16
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £2.99 each 6p each

Superdrug Allergy & Hayfever 1 a Day Cetirizine Tablets X 30

5
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.79 each 19p each

Superdrug Diarrhoea Relief Tablets Instants x6

4
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.30 each 55p each

Superdrug Hydrocortisone Bite & Sting Relief Cream 10g

1
Everyday Low Price on selected Superdrug First Aid
Learn More
    Original price £4.79 each £4.79 per 10g

Gaviscon Heartburn & Indigestion Double Action Mint 48s

8
Online Only! Buy 1 get 2nd half price on selected Gaviscon
Learn More
    Original price £12.49 each 26p each

Superdrug Cystitis Relief Sachets X 6

0
Everyday Low Price on selected Superdrug Sexual Health
Learn More
    Original price £3.99 each 67p each

Durex Thin Feel Condoms Extra Silicone Lube Regular Fit 12s

3
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £10.99 each 92p each

Superdrug Allergy & Hayfever 1 a Day Loratadine 14 Tablets

4
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.29 each 24p each

Superdrug Antiseptic 10 Wipes

19
Everyday Low Price on selected Superdrug First Aid
Learn More
    Original price £1.39 each 14p each

Superdrug Ibuprofen Lysine 12 Express Tablets 342mg

5
Everyday Low Price on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
    Original price £2.99 each 25p each

Superdrug Silicone Earplugs x3

10
Everyday Low Price on selected Superdrug First Aid
Learn More
    Original price £4.95 each £1.65 each

Hycosan Extra Dry Eye Drops 7.5ml

156
    Original price £12.99 each £1732.00 per 1l

Aloe Pura Aloe Vera Skin Gel 200ml

79
Now £4.99 on selected Aloe Pura
Learn More
    Discounted price £4.99 each   Original price was £6.49 £6.49 £24.95 per 1l

Superdrug Fabric Plasters X 40

6
Everyday Low Price on selected Superdrug First Aid
Learn More
    Original price £1.99 each 5p each

Superdrug Original Lubricant 75ml

18
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.99 each £53.20 per 1l

Superdrug Ibuprofen Gel 5% w/w 35g

4
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.49 each £99.71 per 1kg

Superdrug Paracetamol Oral Suspension 120mg/5ml - 100ml

2
Everyday Low Price on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
    Original price £2.49 each £24.90 per 1l

Superdrug Paracetamol Capsules 500mg X 16

0
Members Only! Now £1.49 on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
  £0.99   Original price £1.49 each 9p each
Member Price     £0.99 7p each
 

Rennie Deflatine 18 Chewable Tablets

7
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.99 each 33p each

Durex Play Feel Lube Water Based 100ml

123
    Original price £9.99 each £99.90 per 1l

Calpol Infant 2+ Months Sugar Free Suspension 100ml

156
Members Only! Now £3.39 on selected Calpol
Learn More
  £3.25   Original price £3.39 each £33.90 per 1l
Member Price     £3.25 £32.50 per 1l
 

Superdrug Rehydration Sachets 5g x 6

9
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £3.49 each 58p each
Available in Stores only

After Bite Fast Relief From Insect Bites 14ml

20
Free Next Day Delivery when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £4.59 each £327.86 per 1kg

Durex Originals Extra Safe Condoms Regular Fit 12s

41
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £10.99 each 92p each

Berocca Natural Orange Flavour 45 Effervescent Tablets

11
3 for 2 on selected Vitamins
Learn More
    Original price £16.99 each 38p each

Anthisan Cream Relief from Insect Bites and Stings

4
    Original price £4.55 each £227.50 per 1kg

Durex Pleasure Me Condoms Ribbed & Dotted Regular Fit 20s

4
Free next day delivery on selected Durex
Learn More
    Original price £16.49 each 82p each

Rennie Sugar Free Heartburn & Indigestion Relief 24 Tablets

2
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £2.49 each 10p each

Superdrug Allergy & Hayfever 1 a Day Cetirizine Tablets X 14

2
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.29 each 24p each

Calpol 6+ Years Suspension Strawberry Sugar Free 80ml

220
Members Only! Now £3.39 on selected Calpol
Learn More
  £3.25   Original price £3.39 each £42.38 per 1l
Member Price     £3.25 £40.63 per 1l
 

Beconase Allergy & Hayfever Relief Nasal Spray - 100 sprays

11
Free Next Day Delivery when you spend £6 on selected Cough & Cold
Learn More
    Original price £6.79 each 7p each

High5 Zero Berry Hydration Tablets

0
3 for 2 on selected High 5
Learn More
    Original price £7.99 each 40p each