Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

On promotion

Review rating

Oil free

Paraben free

Product format

Range name

Piles Treatment

Piles Treatment

How can I get rid of piles at home? Discover Superdrug’s range of piles and hemorrhoid treatment to soothe and relieve those uncomfortable symptoms. Choose from trusted brands, such as Anusol and Germoloids. We recommend you always drink lots of water and have your recommended intake of fibre too. If symptoms persist, please contact your local GP..

14 products found
Items per page 60
Sort by

Germoloids Triple Action Haemorrhoids & Piles Cream 25g

4
    Original price £4.29 each £171.60 per 1kg

Germoloids Triple Action Haemorrhoids & Piles Ointment 55ML

7
    Original price £7.49 each £136.18 per 1l

Superdrug Haemorrhoid Treatment Gel 40ml

12
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £4.99 each £124.75 per 1l

Anusol Piles and Haemorrhoid Cream 23g

38
    Original price £4.55 each £197.83 per 1kg

Anusol Soothing Haemorrhoid & Piles Flushable 30 Wipes

56
    Original price £5.49 each 18p each

Anusol Piles and Haemorrhoid 24 Suppositories

26
    Original price £7.99 each 33p each

Germoloids Haemorrhoids & Piles 24 Suppositories

5
    Original price £7.49 each 31p each

Pampers Baby-Dry Size 7, 17 Nappies, 15Kg+

2338
Free Next Day Delivery! When you spend £15 on selected Pampers
Learn More
2 for £9 on selected Pampers
Learn More
    Original price £6.49 each 38.18p each

Anusol Haemorrhoid and Piles Ointment 25g

32
    Original price £4.69 each £187.60 per 1kg

Anusol Piles and Haemorrhoid Soothing Relief Ointment 15mg

0
    Original price £6.49 each £432.67 per 1kg

Anusol Piles and Haemorrhoid Soothing Relief 12 Tablets

1
    Original price £7.49 each 62p each

Germoloids Haemorrhoids-Piles Tablets &Triple Action Cream

    Original price £11.78 each

1-14 of 14 products