Superdrug Extracts Avocado Oil Shampoo 400ml

    Original price £4.00 each £10.00 per 1l

Offer

Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
Size: 400ML (£4.00)
100ML £2.00 £20.00 per 1l
400ML £4.00 £10.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Superdrug Extracts Avocado Oil Shampoo 400mlSuperdrug Extracts Avocado Oil Shampoo 400mlSuperdrug Extracts Avocado Oil Shampoo 400mlSuperdrug Extracts Avocado Oil Shampoo 400ml

Superdrug Extracts Avocado Oil Shampoo 400ml

    Original price £4.00 each £10.00 per 1l

Offer

Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
Size: 400ML (£4.00)
100ML £2.00 £20.00 per 1l
400ML £4.00 £10.00 per 1l
vegan 100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product code: 812605

EAN: 0000008126054

Our customers say

AI Summary

Overall customers are pleased: the product improves shine, reduces frizz, and strengthens hair. Many praise the pleasant fragrance and perceived value. However a minority report scalp irritation or dryness, especially when not used with conditioner.

  • genai.genai.review.summary.pro Improves shine
  • genai.genai.review.summary.pro Reduces frizz
  • genai.genai.review.summary.pro Strengthens hair
  • genai.genai.review.summary.con Causes scalp irritation for some
  • genai.genai.review.summary.con Can leave hair feeling dry without conditioner