Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Marketplace product

On promotion

Review rating

Vegan

Organic

Paraben free

Allergen free

Promotions

Hair Care Oils

Hair Care Oils

It’s fair to say, our hair puts up with quite a lot! So why not treat your locks to a nourishing hair oil? Hair oils are a brilliant multi-tasking product that can help protect and restore your hair from the first application, while also leaving it looking fabulous! Explore our range of hair oils, from some of the most sought-after hair care brands around and enjoy their range of amazing benefits yourself.

249 products found
Items per page 60
Sort by

L'Oréal Paris Elvive Growth Booster Anti Hair Loss Serum

925
Members 1/2 price on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
  £8.49   Original price £16.99 each £166.57 per 1l
Member Price     £8.49 £83.24 per 1l
 

Pantene Grow Abundant Anti-Hair Loss Scalp Serum 60m

128
Members Only! 1/2 Price on selected Pantene
Learn More
  £9.99   Original price £19.99 each £333.17 per 1l
Member Price     £9.99 £166.50 per 1l
 

L'Oréal Paris Elvive Extraordinary Oil 100ml

317
Members 1/2 price on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
  £7.49   Original price £14.99 each £149.90 per 1l
Member Price     £7.49 £74.90 per 1l
 

Superdrug Coconut Oil For Hair & Skin 125ml

161
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Curls Coils & Waves
Learn More
    Original price £3.00 each £24.00 per 1l

Superdrug Trichology Tonic 150ml

205
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Trichology
Learn More
    Original price £4.00 each £26.67 per 1l

Tresemmé Spray Keratin Seal Smooth Anti-Frizz150ml

201
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £11.49 each £76.60 per 1l

Superdrug BC&S Rosemary & Mint Stengthening Scalp Oil 100ml

Options: + 2 sizes
49
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Curls Coils & Waves
Learn More
    Original price £9.00 each £90.00 per 1l

Garnier Olia 1.0 Deep Black Permanent Hair Dye

+17
2275
2 for £15 on selected Garnier Olia
Learn More
    Original price £9.99 each £9.99 each

Tresemmé Serum Keratin Seal Smooth Oil 100ml

212
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £12.49 each £124.90 per 1l

Superdrug BC&S Castor Hair Oil 100ml

35
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Curls Coils & Waves
Learn More
    Original price £5.00 each £50.00 per 1l

Nature Spell Rosemary Oil For Hair & Skin 150ml with Pump

0
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
    Original price £8.49 each £56.60 per 1l

Aussie That Curl Lightweight Hair Oil 95Ml. Anti-Frizz.

12
3 for 2 on selected Aussie
Learn More
    Original price £11.99 each £126.21 per 1l

Tresemmé Oil Lamellar Laminating Gloss 100ml

207
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £12.49 each £124.90 per 1l

Mielle Rosemary Mint Scalp & Hair Strengthening Oil 59ml

6040
Members Only! Save 1/3 on selected Mielle Organics
Learn More
  £7.32   Original price £10.99 each £186.27 per 1l
Member Price     £7.32 £124.07 per 1l
 

Dr. Eve Ryouth Sleek & Shine Dry Hair Oil 60ml

0
Buy 2, Get an Extra 15% Off – Auto-Applied at Checkout!
Learn More
    Discounted price £5.00 each   Original price was £49.99 £49.99 £83.33 per 1l

OGX Renewing+ Argan Oil of Morocco Extra Penetrating Oil

4455
Members Only! Save 1/3 on selected OGX
Learn More
  £6.65   Original price £9.99 each £99.90 per 1l
Member Price     £6.65 £66.50 per 1l
 

Tresemmé Spray Lamellar Laminating Gloss with Heat Protection 150ml

205
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £11.49 each £76.60 per 1l

Pantene Pro-V Keratin Protect Hair Oil Repair&Protect, 100ml

179
Members Only! 1/2 Price on selected Pantene
Learn More
  £4.24   Original price £8.50 each £85.00 per 1l
Member Price     £4.24 £42.40 per 1l
 

Garnier Olia 1.10 Black Sapphire Permanent Hair Dye

+17
2275
2 for £15 on selected Garnier Olia
Learn More
    Original price £9.99 each £9.99 each

Superdrug BC&S Almond Hair Oil 100ml

20
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Curls Coils & Waves
Learn More
    Original price £5.00 each £50.00 per 1l

Aussie Frizz Off 24H Frizz Ease Leave-In Serum 160Ml

439
1/2 price on selected Aussie
Learn More
    Discounted price £5.99 each   Original price was £11.99 £11.99 £37.44 per 1l

Pantene Pro-V Smooth & Sleek Hair Oil with Argan Oil 100ml

34
Members Only! 1/2 Price on selected Pantene
Learn More
  £4.24   Original price £8.50 each £85.00 per 1l
Member Price     £4.24 £42.40 per 1l
 

O.R.S Olive Oil Built in Protection No-Lye Relaxer Normal Single Use

31
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
    Discounted price £4.66 each   Original price was £6.99 £6.99 £4.66 each

Tresemmé Cream Curl Activator Serum 100ml

69
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £11.49 each £114.90 per 1l

Herbal Essences Deep Repair Moroccan Argan Oil Elixir 95Ml

2143
3 for 2 on selected Herbal Essences
Learn More
    Original price £8.99 each £94.63 per 1l

Garnier Olia 2.0 Black Diamond Permanent Hair Dye

+17
2275
2 for £15 on selected Garnier Olia
Learn More
    Original price £9.99 each £9.99 each

L'Oréal Paris Elvive Extraordinary Oil Coloured Hair 100ml

317
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £14.99 each £149.90 per 1l

O.R.S Olive Oil Nourishing Sheen Spray 481ml

34
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £4.49 £4.49 £7.40 per 1l

Dabur Amla Hair Oil 200ml

55
Save 1/3 on selected Dabur Amla
Learn More
    Discounted price £2.99 each   Original price was £4.49 £4.49 £14.95 per 1l

Tresemmé Cream Thermo Sculpt Memory Serum 100ml

242
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £11.49 each £114.90 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Hydra Hyaluronic Overnight Cream

321
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £12.99 each £64.95 per 1l

Aussie SOS Save My Lengths 3 In 1 Hair Oil, 100ml

172
1/2 price on selected Aussie
Learn More
    Discounted price £7.49 each   Original price was £14.99 £14.99 £74.90 per 1l

Tresemmé Serum Lamellar Gloss 100ml

227
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £11.49 each £114.90 per 1l

Delhicious Rich Roots Strengthen & Grow Hair Oil 100Ml

1
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Delhicious
Learn More
    Original price £19.95 each £199.50 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Extraordinary Oil for Dry Hair 50ml

10
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £8.99 each £179.80 per 1l

O.R.S Olive Oil Exotic Hair Oil 127ml

25
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
    Discounted price £3.66 each   Original price was £5.49 £5.49 £28.82 per 1l

Aussie Hair 3 Miracle Hair Oil Reconstructor Treatment 100ml

66
3 for 2 on selected Aussie
Learn More
    Original price £9.99 each £99.90 per 1l

John Frieda Frizz Ease Miraculous Recovery Repairing Oil

0
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £99.90 per 1l

Bali Curls Bonding Oil 30Ml

1
    Original price £12.99 each £433.00 per 1l

Pantene 7in1 Hair Oil Mist with Biotin 145ml

6
Members Only! 1/2 Price on selected Pantene
Learn More
  £4.99   Original price £9.99 each £68.90 per 1l
Member Price     £4.99 £34.42 per 1l
 

Superdrug BC&S Rosemary Hair Oil 50ml

Options: + 2 sizes
49
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Curls Coils & Waves
Learn More
    Original price £7.00 each £140.00 per 1l

OGX Damage Remedy+ Coconut Miracle Oil Penetrating Oil 100ml

962
    Original price £9.99 each £99.90 per 1l

As I Am  Rosemary Oil with Rosemary Oil, Biotin and Melatonin 2oz

210
Save 25% on selected AS I AM
Learn More
    Discounted price £6.74 each   Original price was £8.99 £8.99 £112.33 per 1l

Superdrug Hair Oil Applicator

0
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Beauty Accessories
Learn More
    Original price £4.00 each £143.37 per 1kg

Olaplex No. 7 Bonding Oil

1271
    Discounted price £26.34 each   Original price was £28.00 £28.00 £878.00 per 1l

VO5 Nourishing Coconut Hot Oil 15ml 4 pack

180
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £99.83 per 1l

Paks Deep Moisture Oil Hydrates Dry Hair

0
    Original price £6.75 each £27.00 per 1l

ogx Renewing+ Argan Oil of Morocco Reviving Dry Oil 118ml

2364
    Original price £9.99 each £84.66 per 1l

Redken One United Multi-Benefit Treatment

1
    Original price £30.95 each £206.33 per 1l

Pantene Pro-V LOVE Robert Indiana Repair & Protect Oil 100ml

0
3 for 2 on selected Pantene
Learn More
    Original price £8.49 each £84.90 per 1l

Nature Spell Jamaican Black Castor Oil with Rosemary 150ml with Pump

1
    Original price £8.49 each £56.60 per 1l

Pantene Pro-V Colour Hair Gloss Leave On Conditioner 145ml

62
Members Only! 1/2 Price on selected Pantene
Learn More
  £4.99   Original price £9.99 each £68.90 per 1l
Member Price     £4.99 £34.42 per 1l
 

Nature Spell Natural Argan Hair Oil with Pump

0
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
    Discounted price £5.66 each   Original price was £8.49 £8.49 £37.73 per 1l

Nature Spell Travel Size Rosemary Oil For Hair 50ml

0
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £4.99 each £99.80 per 1l

Delhicious Rich Roots Strengthen & Grow Hair Oil 50Ml

0
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Delhicious
Learn More
    Original price £12.95 each £259.00 per 1l

Cantu Ultra Moisture Nourishing Hair Oil with Batana Oil 95ml

8
Members Only! Save 20% on selected Cantu
Learn More
  £7.99   Original price £9.99 each £105.16 per 1l
Member Price     £7.99 £84.11 per 1l
 

&Honey Deep Moist Hair Oil 3.0 100Ml

0
    Original price £16.99 each £169.90 per 1l

Mielle Rosemary Mint Scalp & Hair Strengthening Oil Light 59ml

1077
Members Only! Save 1/3 on selected Mielle Organics
Learn More
  £7.32   Original price £10.99 each £186.27 per 1l
Member Price     £7.32 £124.07 per 1l
 

Nature Spell Rosemary Hair Oil Elixir Set for Luxurious Hair

0
    Discounted price £16.99 each   Original price was £18.99 £18.99 £16.99 each

Nature Spell Batana & Rosemary Oil Hair Nourishment Set

0
    Discounted price £18.00 each   Original price was £22.00 £22.00 £18.00 each