Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Marketplace product

Sun protection factor

On promotion

Review rating

Hair type

Paraben free

Cruelty free

Promotions

Allergen free

Conditioning Treatments

Conditioning Treatments

Deep Conditioning Treatments
155 products found
Items per page 60
Sort by

Noughty To The Rescue Intense Moisture Treatment 300ml

749
1/2 price on selected Noughty
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £5.99 each   Original price was £11.99 £11.99 £19.97 per 1l
Available in Stores only

L'Oréal Paris Elvive Dream Lengths Wonder Water 200ml

621
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £9.99 each £49.95 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Hydra Hyaluronic 8 Second Wonder Water

450
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £11.99 each £59.95 per 1l

Vichy Dercos Energy+ Conditioner for Hair Loss 200ml

26
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 20% on selected Vichy
Learn More
    Discounted price £13.59 each   Original price was £16.99 £16.99 £67.95 per 1l

Aussie SOS Heat Protector Saviour Leave-In Hair Spray 100ml

103
1/2 price on selected Aussie
Learn More
    Discounted price £5.99 each   Original price was £11.99 £11.99 £59.90 per 1l

Cocochoco Gold Brazilian Keratin Treatment Kit

3
    Original price £27.99 each £27.99 each

Hask Argan Oil Repairing Deep Conditioner for Damaged Hair 50ml 5 Pack

350
    Original price £17.50 each £70.00 per 1l

Vichy Dercos Densi-Solutions Thickening Hair Concentrate

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 20% on selected Vichy
Learn More
    Discounted price £23.99 each   Original price was £29.99 £29.99 £239.90 per 1l

Palmer's Coconut Oil Deep Conditioning Protein Pack 60g

67
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
    Discounted price £1.99 each   Original price was £2.99 £2.99 £33.17 per 1kg

Head&Shoulders Anti Dandruff Hair Conditioner Moisture 275ml

61
3 for £10 on selected Head & Shoulders
Learn More
    Original price £4.99 each £18.15 per 1l

Palmer's Biotin Length Retention Leave-In Conditioner 250ml

360
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
    Discounted price £4.66 each   Original price was £6.99 £6.99 £18.64 per 1l

Head & Shoulders DERMAXPRO Moisturiser Scalp Treatment 145ml

300
Save 1/3 on selected Head & Shoulders
Learn More
    Discounted price £6.66 each   Original price was £9.99 £9.99 £45.93 per 1l

VO5 Thickening Hair Powder Natural Hold 7g

175
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £855.71 per 1kg

Vo5 Invisibly Light Hair Oil to Enhance Dry Dull Hair 50ml

109
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £119.80 per 1l

Palmer's Biotin Length Retention Biotin Pack 60g

40
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
    Discounted price £1.99 each   Original price was £2.99 £2.99 £33.17 per 1kg

Aussie Deep Moisture Shampoo 300ml

76
3 for £10 on selected Aussie
Learn More
    Original price £4.99 each £16.63 per 1l

John Frieda Frizz Ease Infinite Smooth Boosting Treatment

94
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £66.60 per 1l

Olaplex No. 0 Intensive Bond Building Hair Treatment 155ml

2211
    Original price £29.60 each £190.97 per 1l

Head & Shoulders Anti Dandruff Hair Conditioner Repair 275ml

64
3 for £10 on selected Head & Shoulders
Learn More
    Original price £4.99 each £18.15 per 1l

Redken Acidic Perfecting Concentrate Leave-in Treatment

3543
    Discounted price £21.02 each   Original price was £27.00 £27.00 £140.13 per 1l

Head & Shoulders DERMAXPRO Soothe Scalp Balm Hair Conditioner 145ml

4160
Save 1/3 on selected Head & Shoulders
Learn More
    Discounted price £6.66 each   Original price was £9.99 £9.99 £45.93 per 1l

Cocochoco Original Brazilian Keratin Hair Treatment 1 litre

0
    Original price £106.99 each £106.99 per 1l

Olaplex No.3 Plus Complete Repair Treatment 100ml

0
    Original price £32.99 each £329.90 per 1l

&Honey Melty Moist Repair Treatment 2.0 445G

0
    Original price £15.99 each £35.93 per 1kg

Color Wow Carb Cocktail 200ml

0
    Original price £29.81 each £149.05 per 1l

Revlon Professional Uniqone - Hair Treatment 150ml

5
    Original price £12.50 each £83.33 per 1l

Cocochoco Original Brazilian Keratin Treatment Kit

0
    Original price £43.99 each £43.99 each

Knight and Wilson PurePlex Revolutionary Hair Repair System

288
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £12.99 each £12.99 each
Available in Stores only

Cocochoco Hair Boto x Treatment with UV Protection Kit

1
    Original price £29.99 each £29.99 each

&Honey Deep Moist Treatment 2.0 445G

0
    Original price £15.99 each £35.93 per 1kg

Clean Curls Super Slip Detangling Conditioner 250ml

9
    Original price £9.49 each £37.96 per 1l

Cocochoco Hair Boto x Treatment with UV protection 100ml

2
    Original price £25.99 each £259.90 per 1l

Cocochoco Sulphate-Free Shampoo & Conditioner Set 150ml each

0
    Original price £26.99 each £89.97 per 1l

Aphogee Keratin 2 Minute Reconstructor

1
    Original price £8.40 each £35.44 per 1l

Redken Extreme Anti-Snap Leave-In Conditioner 250ml

59
    Discounted price £21.08 each   Original price was £28.00 £28.00 £84.32 per 1l

Redken Extreme Play Safe Hair Treatment 250ml

0
    Original price £35.25 each £141.00 per 1l

Cocochoco Original Brazilian Keratin Hair Treatment 250ml

2
    Original price £39.99 each £159.96 per 1l

Revlon Professional Uniqone - Hair Treatment Coconut 150ml

0
    Original price £12.50 each £83.33 per 1l

Redken All Soft Mega Curl Hydramelt

0
    Original price £39.50 each £158.00 per 1l

Hask Keratin Smooth Smoothing Deep Conditioner Packet 50ml, 5 Pack

128
    Original price £17.50 each £3500.00 per 1l

Redken All Soft Moisture Restore Leave-in Treatment

0
    Discounted price £21.08 each   Original price was £28.00 £28.00 £140.53 per 1l

Cocochoco Gold Brazilian Keratin Hair Treatment 250ml

2
    Original price £39.99 each £159.96 per 1l

Lola From Rio Rapunzel Hair Grow Tonic 250ml

0
    Original price £17.15 each £68.60 per 1l

Provoke After Tone Hydration Conditioner 150Ml

0
2 for £7 on selected ProVoke
Learn More
    Original price £4.49 each £29.93 per 1l

Sol De Janeiro Brazilian Glossy Nourishing Hair Oil 58ml

1528
    Original price £39.56 each £682.07 per 1l

John Frieda Frizz Ease Miraculous Recovery Water 200ml

269
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £49.95 per 1l

John Frieda Volume Lift Strengthening Water 200ml

74
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £49.95 per 1l

Vitalcare Nutritive Hair Treatment Spray 125ml

0
Buy 2 and save 20% on selected Vital Care products
Learn More
Buy 3 and save 25% on selected Vital Care products
Learn More
Get 4 at the price of 3 on PerfumeScents Store
Learn More
    Discounted price £4.65 each   Original price was £22.35 £22.35 £37.20 per 1l

ogx Rescue Fusions Deep Recovery Overnight Treatment, 125ml

0
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £14.99 each £119.92 per 1l

Dr Organic Guava Hair Mask 150ml

0
    Original price £6.90 each £46.00 per 1l

Redken Extreme Strength Builder Plus Mask New

1
    Discounted price £29.43 each   Original price was £35.00 £35.00 £117.72 per 1l

GROWUS Damage Therapy No-Wash Treatment 250ml

0
    Original price £23.75 each £95.00 per 1l

Delhicious Scalp-Eaze Scalp Balm - Amla & Mango Butter 65Ml

0
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Delhicious
Learn More
    Original price £14.95 each £230.00 per 1l

Nanobeauty Diamond Shine Brazilian Keratin Treatment Kit

0
    Original price £109.99 each £109.99 each

Nanobeauty Diamond Shine Keratin Hair Treatment Kit 50ml+50ml

0
    Original price £14.99 each £14.99 each

Revlon Professional Uniqone - Hair Treatment Green Tea 150ml

0
    Original price £12.50 each £83.33 per 1l

Revlon Professional - Uniqone Aitana - Hair Treatment 150ml

0
    Original price £12.50 each £83.33 per 1l

Joico- Moisture Recovery Treatment Balm 500 ml

0
    Original price £32.35 each £64.70 per 1l

narka Core Rebuild Straight Slick Hair Milk (150ml)

0
    Original price £22.00 each £146.67 per 1l

BULK HOMME The Treatment Hair Treatment 180g

0
    Original price £11.70 each £65.00 per 1kg