Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Review rating

Marketplace product

Hair type

Paraben free

Cruelty free

Key ingredient

Product format

Finish

Coverage

Coils, Curls & Waves Hair Treatments

Coils, Curls & Waves Hair Treatments

Coils, Curls & Waves Hair Treatments

56 products found
Items per page 60
Sort by

BosleyMD MENS REVIVE+ Hair Regrowth Treatment 60g

0
    Discounted price £33.15 each   Original price was £39.00 £39.00 £552.50 per 1kg

Hask Repair Pro Bond Building Leave-In Cream 100ml

0
    Original price £9.99 each £99.90 per 1l

Hask Texture Solutions Anti-Snap Rice Water Rinse 355ml, 2 pack

0
    Original price £17.99 each £25.34 per 1l

Hask Texture Solutions Pre-Shampoo Mega Slip Detangler 355ml, 2 Pack

0
    Original price £17.99 each £25.34 per 1l

Redken Refreshing Curl Mist 250ml Double

0
    Discounted price £48.66 each   Original price was £61.20 £61.20 £97.32 per 1l

Lola From Rio Meu Cacho Minha Vida - Hydration Mask 500ml

0
    Discounted price £15.95 each   Original price was £16.80 £16.80 £31.90 per 1l

BosleyMD BOSRevive Thickening Treatment Non Color-Treated Hair 100ml

0
    Discounted price £21.08 each   Original price was £24.80 £24.80 £210.80 per 1l

BosleyMD MendxTend Leave In Treatment 100 ml

0
    Discounted price £19.55 each   Original price was £23.00 £23.00 £195.50 per 1l

BosleyMD Hair Thickening Fibers 12g - Medium Brown

0
    Discounted price £26.35 each   Original price was £31.00 £31.00 £2195.83 per 1kg

BosleyMD Revive Color Safe Thickening Treatment 100ml

0
    Original price £23.00 each £230.00 per 1l

BosleyMD Hair Thickening Fibers 12g - Dark Brown

0
    Discounted price £26.35 each   Original price was £31.00 £31.00 £2195.83 per 1kg

Novex Brazilian Keratin Max Liquid Treatment 250ml

0
    Original price £7.50 each £30.00 per 1l

Novex My Curls Mask Conditioner 400g

0
    Original price £6.99 each £17.48 per 1kg

FYC Gentle & Nourishing Bundle for Curly Hair

0
    Original price £30.99 each £30.99 per 1l

FYC Refresh & Detangle Spray for Curly Hair 250ml

0
    Original price £11.99 each £47.96 per 1l

FYC Refresh & Detangle Spray Twin Pack, 250ml

0
    Original price £19.99 each £39.98 per 1l

FYC Leave In Conditioner and Refresh & Detangle Spray for Curly Hair

0
    Original price £19.99 each £39.98 per 1l

Miracle 9 Hydrating Therapy Honey And Avocado Hair Masque

0
    Original price £13.20 each £38.82 per 1l

Miracle 9 Skin And Scalp Saver Honey Mint Oil Treatment

0
    Original price £13.20 each £55.93 per 1l

Novex My Curls Mystic Black Oil Recharge

0
    Original price £7.05 each £88.12 per 1kg

Jamaican Roots Banana Moisture Seal Co Wash

0
    Original price £14.05 each £28.10 per 1l

Mazuri Olive Oil Kids Texturizer - 1app

0
    Original price £10.45 each £20.90 per 1kg

Mixed Roots Travel Pack 4 Sachets

0
    Original price £7.55 each £127.97 per 1l

As I Am Long And Luxe Curl Enhancing Smoothie - 16oz

18
    Original price £12.35 each £26.10 per 1l

Africas Best Organics Olive Oil No Lye Conditioning Relaxer

0
    Original price £10.45 each £10.45 each

African Pride Olive Miracle Deep Conditioning Anti-Breakage

0
    Original price £8.85 each £17.70 per 1kg

Mixed Roots Compounds Coconut Oil Curling Custard

0
    Discounted price £9.45 each   Original price was £13.65 £13.65 £26.62 per 1l

Curls Curlicious Women Cleansing Cream

0
    Original price £14.10 each £58.75 per 1l

Curls The Green Collection Sea Kelp And Cucumber Hair Mask

0
    Original price £18.85 each £7.97 per 1l

Mixed Roots Compounds Babassu Deep Conditioning Masque

0
    Discounted price £8.40 each   Original price was £13.65 £13.65 £23.66 per 1l

Mixed Roots Compounds Jojoba & Coconut Shine Spray

0
    Discounted price £9.45 each   Original price was £13.65 £13.65 £80.08 per 1l

Mixed Roots Compounds Curls Complete Care Combo

0
    Discounted price £39.35 each   Original price was £51.40 £51.40 £9.84 each

Curls Blueberry Bliss Curl Collection Travel Kit

0
    Original price £33.50 each £33.50 each

Africas Best Texture My Way Texturizing And Softening System

0
    Original price £9.45 each £9.45 each

Mixed Roots Compounds Thirsty Curls Trio

0
    Discounted price £29.35 each   Original price was £40.90 £40.90 £7.34 each

African Pride Olive Miracle Deep Conditioning No Lye Relaxer

0
    Original price £8.20 each £8.20 each

Doo Gro Mega Thick Growth Oil - 4.5oz

0
    Original price £10.00 each £75.14 per 1l

Africas Best Organics Olive Oil No Lye Conditioning Relaxer

0
    Original price £12.75 each £6.38 each

Africas Best Organics Olive Oil No Lye Relaxer Regular

0
    Original price £10.35 each £10.35 each

As I Am Curling Jelly Coil and Curl Definer - 227g

20
    Original price £9.05 each £39.87 per 1kg

African Pride Olive Miracle Anti-breakage Hair & Scalp Stren

0
    Original price £7.00 each £19.72 per 1l

Africas Best Organics Olive Oil No Lye Relaxer

0
    Original price £15.05 each £7.52 each

Africas Best No Lye Dual Conditioning Relaxer System

0
    Original price £9.90 each £9.90 each

Mazuri Leave In Collection Nourishing Growth Oil 118ml

0
    Original price £9.45 each £80.08 per 1l

Sunny Isle Jamaican Black Castor Oil Extra Dark Hair Food Po

0
    Original price £8.80 each £74.39 per 1l

Mazuri Olive Oil Leave-In Conditioner - 355ml

0
    Original price £6.80 each £19.15 per 1l

Mazuri Olive Oil Texturizer Softening Hair Mud - 228g

0
    Original price £8.40 each £36.84 per 1kg

Sunny Isle Jamaican Black Castor Oil Lavender Hair Food Poma

0
    Original price £6.00 each £50.72 per 1l

Sunny Isle Shea Coconut Intensive Repair Masque Infused With

0
    Discounted price £7.10 each   Original price was £7.35 £7.35 £15.00 per 1l

Ma Browns Traditional Itchy Scalp Spray Oatmeal & Honey

0
    Original price £9.45 each £39.87 per 1l

Ma Browns Oatmeal & Honey Protein Steam Rise Treatment

0
    Original price £9.45 each £20.81 per 1kg

Afrocenchix Smooth-Natural Moisturising Hair Cream 250ml

0
    Discounted price £13.35 each   Original price was £17.80 £17.80 £53.40 per 1l

Afrocenchix - The Healthy Hair Starter Kit

0
    Original price £45.00 each £45.00 each

Afrocenchix -The Moisture Surge Set

0
    Original price £45.00 each £45.00 each

Afrocenchix Spring - Nourishing Twisting Butter 100g

0
    Discounted price £12.60 each   Original price was £16.80 £16.80 £126.00 per 1kg

Afrocenchix - Curl Discovery Kit

1
    Original price £40.00 each £40.00 each

1-56 of 56 products