Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Vegan

On promotion

Review rating

Promotions

Oil free

Natural

Paraben free

Allergen free

Lotions & Styling Oils

Lotions & Styling Oils

Hair Lotions & Styling Oils
16 products found
Items per page 60
Sort by

Mielle Pomegranate & Honey Leave-in Conditioner 355ml

2765
Members Only! Save 1/3 on selected Mielle Organics
Learn More
  £9.32   Original price £13.99 each £39.41 per 1l
Member Price     £9.32 £26.26 per 1l
 

Wella Deluxe Rich Oil 100ml

239
2 for £10 on selected Wella
Learn More
    Original price £7.99 each £79.90 per 1l

Mielle Rosemary Mint Strengthening Hair Masque 340g

2523
Members Only! Save 1/3 on selected Mielle Organics
Learn More
  £7.32   Original price £10.99 each £32.32 per 1kg
Member Price     £7.32 £21.53 per 1kg
 

Garnier Ultimate Blends Curl Revival Elixir Oil 120ml

161
save 35% on selected Garnier Ultimate Blends
Learn More
    Discounted price £6.49 each   Original price was £9.99 £9.99 £54.08 per 1l

Superdrug Setting Lotion Extra Firm 150ml

17
2 for £4 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £5 on selected Superdrug Setting Lotion
Learn More
    Original price £3.00 each £20.00 per 1l

Creme of Nature Argan Oil Creamy Oil Moisturising Hair Lotion 250ml

47
Save 25% on selected Creme of Nature
Learn More
    Discounted price £5.24 each   Original price was £6.99 £6.99 £20.96 per 1l

Noughty Wave Hello Hair Oil 100Ml

56
1/2 price on selected Noughty
Learn More
    Discounted price £5.99 each   Original price was £11.99 £11.99 £59.90 per 1l

got2b Oil-Licious Tame & Shine Styling Oil 50ml

39
2 for £9 on selected Got2b
Learn More
    Original price £6.15 each £123.00 per 1l

Wella deluxe Light Oil 100ml

89
2 for £10 on selected Wella
Learn More
    Original price £7.99 each £79.90 per 1l

TIGI Wanna Glow Hydrating Jelly Oil for Shiny Hair 100ml

247
Members Only! Save 1/3 on selected Bedhead
Learn More
  £7.99   Original price £12.00 each £120.00 per 1l
Member Price     £7.99 £79.90 per 1l
 

Creme of Nature Pure Honey Scalp Refresh Invigorating Scalp Oil 118ml

109
Save 25% on selected Creme of Nature
Learn More
    Discounted price £6.74 each   Original price was £8.99 £8.99 £59.65 per 1l

Umberto Giannini Curl Jelly Smoothie 225Ml

32
    Original price £9.95 each £44.22 per 1l

Superdrug Setting Lotion Normal 150ml

17
2 for £4 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £5 on selected Superdrug Setting Lotion
Learn More
    Original price £3.00 each £20.00 per 1l

Wella Deluxe 7-In-1 Root Lift Lotion 100ml

85
2 for £10 on selected Wella
Learn More
    Original price £7.99 each £79.90 per 1l

Wella Deluxe 7-In-1 Curl Refresher Foam 200ml

92
2 for £10 on selected Wella
Learn More
    Original price £6.99 each £34.95 per 1l

Clean Curls Multi-Use Vit E Oil

3
    Original price £6.99 each £139.80 per 1l

1-16 of 16 products