Superdrug Hairspray Extra Firm 75ml

    Original price £2.00 each £26.67 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 75ML (£2.00)
75ML £2.00 £26.67 per 1l
450ML £2.50 £5.56 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online
Superdrug Hairspray Extra Firm 75mlSuperdrug Hairspray Extra Firm 75mlSuperdrug Hairspray Extra Firm 75mlSuperdrug Hairspray Extra Firm 75ml

Superdrug Hairspray Extra Firm 75ml

    Original price £2.00 each £26.67 per 1l

Offer

3 for 2 on selected
Learn More
Size: 75ML (£2.00)
75ML £2.00 £26.67 per 1l
450ML £2.50 £5.56 per 1l
100% money back guarantee
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

100% money back guarantee

Product Information

Enriched with pro-vitamin B5, Superdrug Extra Firm Hold Hairspray with micro-fine spray has been specially formulated to provide a non-sticky, long lasting hold for all hair types.

It brushes out easily to leave your hair feeling soft and looking shiny and beautiful.

Product code: 214901

EAN: 0000002149011

Our customers say

AI Summary

Customers generally praise this extra‑firm hairspray for providing a strong, non‑sticky hold that’s easy to brush out, with good value and travel‑friendly packaging. However, a notable minority report an unpleasant, overpowering odour, and some users with fine hair find the longevity inconsistent. Delivery is mostly timely, though occasional packaging damage and website ordering difficulties have been reported.

  • genai.genai.review.summary.pro Strong hold
  • genai.genai.review.summary.pro Not sticky
  • genai.genai.review.summary.pro Easy to brush out
  • genai.genai.review.summary.con Unpleasant odour
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent longevity for fine hair