Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Vegan

Organic

On promotion

Review rating

Marketplace product

Paraben free

Oil free

Allergen free

Hair type

Product format

Hair Serum

Hair Serum

Tired of trying to tame frizzy hair? Smooth frizz and control fly aways with nourishing hair serums to achieve sleek, sexy hair that's protected from heat.
82 products found
Items per page 60
Sort by

Herbal Essences Fiji Magic Leave-In Serum 95Ml

1131
3 for 2 on selected Herbal Essences
Learn More
    Original price £8.99 each £94.63 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Glycolic Gloss 5 Minute Lamination Treatment

354
Members 1/2 price on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
  £8.49   Original price £16.99 each £84.95 per 1l
Member Price     £8.49 £42.45 per 1l
 

John Frieda Frizz Ease The Controller Extra Strength Serum

1118
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £199.80 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Dream Lengths Sleek Serum 100ml

310
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £8.99 each £89.90 per 1l

Superdrug Style Expertise Anti Frizz Serum 50ml

10
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Style Expertise
Learn More
    Original price £5.00 each £100.00 per 1l

John Frieda Frizz Ease Moisture Barrier Hairspray 250Ml

118
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £8.99 each £35.96 per 1l

Dove Hair & Scalp Therapy Density And Growth Serum 45Ml

216
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Dove
Learn More
    Original price £9.99 each £222.00 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Glycolic Gloss Leave-In Serum 150ml

211
Members 1/2 price on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
  £8.49   Original price £16.99 each £113.27 per 1l
Member Price     £8.49 £56.60 per 1l
 

L'Oréal Paris Elvive Hydra Pure Scalp Serum

1714
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £12.99 each £127.35 per 1l

Superdrug Trichology Scalp Serum 50ml

47
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Trichology
Learn More
    Original price £5.00 each £100.00 per 1l

John Frieda Frizz Ease The Rescuer Lightweight Serum 50Ml

90
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £19.98 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Midnight Serum

310
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £14.99 each £149.90 per 1l

Straighten Out Serum 100Ml

104
Members Only! Save 1/3 on selected Bedhead
Learn More
  £6.66   Original price £10.00 each £100.00 per 1l
Member Price     £6.66 £66.60 per 1l
 

Garnier Ultimate Blends Honey Treasures Serum

225
save 35% on selected Garnier Ultimate Blends
Learn More
    Discounted price £6.49 each   Original price was £9.99 £9.99 £56.43 per 1l

John Frieda Frizz Ease Dream Curls Styling Spray 200Ml

108
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £8.99 each £44.95 per 1l

John Frieda Frizz Ease The Hydro Sealer Moisture Serum 50Ml

94
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £19.98 per 1l

Minimalist Hair Density Serum 18% Hair Serum 30ML

0
    Original price £13.99 each £466.33 per 1l

Regrow Mens Hair Tonic Thicker Stronger Hair Thinning Scalp 100ml

0
    Original price £28.40 each £284.00 per 1l

TIGI Bed Head Control Freak Straightening Serum 250ml

1
Members Only! Save 1/3 on selected Bedhead
Learn More
  £7.99   Original price £12.00 each £47.06 per 1l
Member Price     £7.99 £31.34 per 1l
 

Umberto Giannini No More Frizz Anti-Frizz Curl Serum 75ml

119
    Original price £8.95 each £119.33 per 1l

Give Me Hair Serum 45ml

0
    Original price £12.00 each £266.67 per 1l

Matrix Mega Sleek Topcoat

931
    Discounted price £16.49 each   Original price was £24.00 £24.00 £329.80 per 1l

Ogx Progrowth + Peptide Scalp Serum 10Ml

2
    Original price £16.99 each £1699.00 per 1l

Pureology Strength Cure Dream Healer Serum

0
    Discounted price £29.51 each   Original price was £38.50 £38.50 £295.10 per 1l

Keranique Hair Serum Growth Activator 30ml

0
    Discounted price £28.90 each   Original price was £34.00 £34.00 £963.33 per 1l

Ziaja Cashmere Proteins Velvet Shine Serum 50Ml

0
    Original price £6.49 each £129.80 per 1l

Rausch Sensitive Scalp Serum with Heartseed 100ml

0
    Original price £25.00 each £250.00 per 1l

Redken Acidic Grow Full System Serum

0
    Discounted price £29.46 each   Original price was £33.40 £33.40 £294.60 per 1l

Give Me Mango & Passion Fruit - Hair Serum 45ml

0
    Original price £12.00 each £266.67 per 1l

Ovviovita Olio Elixir Frizz Ease Serum For Dry Hair 50ml

0
Buy 3 For 2 On ALL Ovviovita Shop
Learn More
    Original price £28.00 each £560.00 per 1l

Bed Head No Frizz Given Serum 50Ml

0
Members Only! Save 1/3 on selected Bedhead
Learn More
  £6.66   Original price £10.00 each £200.00 per 1l
Member Price     £6.66 £133.20 per 1l
 

John Frieda Frizz Ease Dream Curls Deep Conditioner 250Ml

1
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £39.96 per 1l

Grow Gorgeous Original Growth Hair Serum 60ml

0
    Discounted price £22.33 each   Original price was £30.00 £30.00 £372.17 per 1l

Aromatica Tea Tree Purifying Tonic (100ml)

0
    Original price £15.20 each £152.00 per 1l

Lador Perfect Hair Fill Up Ampoule Treatment (150ml)

0
    Original price £22.50 each £150.00 per 1l

Lador Wonder Full Hair Serum (100ml)

0
    Original price £20.50 each £205.00 per 1l

Dermz HairLXR Serum 150ml

6
    Original price £29.00 each £193.33 per 1l

Moller Activating Scalp Serum 100ml

0
    Original price £22.41 each £224.10 per 1l

anillO Lime Sunday Refresh Hair Vinegar (200ml)

0
    Original price £20.00 each £100.00 per 1l

CLARA Prep & Shine Divine Shine Serum 50 ml

0
    Original price £18.00 each £360.00 per 1l

anilO Black Tea Nourishing Scalp Treatment (150ml)

0
    Original price £20.00 each £133.33 per 1l

anillO Dark Beer Biome Scalp Foam Ampoule (95ml)

0
    Original price £26.00 each £273.68 per 1l

Redken Acidic Grow Full System Duo

0
    Discounted price £49.09 each   Original price was £60.40 £60.40 £49.09 each

Regrow Womens Hair Tonic Healthy Fuller Hair Scalp Vitality 100ml

0
    Original price £28.40 each £284.00 per 1l

Medicube Rosemary PDRN Scalp Serum

0
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £18.99 each £949.50 per 1l
Available in Stores only

Minimalist CPH Complex + Oligopeptide 0.8% Anti- Dandruff Serum 50ML

1
    Original price £11.99 each £239.80 per 1l

Minimalist Frizz Control Complex Hair Serum 50ML

0
    Original price £17.99 each £359.80 per 1l

Minimalist Maleic Bond Repair Complex 05% Hair Serum 50ML

0
    Original price £11.99 each £239.80 per 1l

AROMATICA Quinoa Protein Hair Ampoule

0
    Original price £17.99 each £179.90 per 1l

Aromatica Rosemary Scalp Scaling Trial Kit

0
    Original price £26.00 each £26.00 each

NINELESS Root-Biome Caffeine Scalp Ampoule 20ml

0
    Original price £18.00 each £900.00 per 1l

Wella Professionals Ultimate Repair Night Serum 30ml

30
    Original price £25.99 each £866.33 per 1l

Hask Repair Pro Strength & Length Boosting Serum 100ml, 2 Pack

0
    Original price £17.99 each £89.95 per 1l

Mokann Trichological Hair Growth Scalp Serum - ROSEMARY & MINT 90ml

0
    Original price £31.99 each £355.44 per 1l

Ziaja Argan And Tsubaki Oils Smoothing Hair Serum 50ml

0
    Original price £6.49 each £129.80 per 1l

Vitalitys WehO Light Tears Shine Serum - 100ml

0
    Original price £11.40 each £114.00 per 1l

Vitalitys WehO Shine Drops - 50ml

0
    Original price £12.36 each £247.20 per 1l

Vitality's Care & Style No-Rinse Hair Milk - 150ml

0
    Original price £15.95 each £106.33 per 1l

Vitality's Purblond Glowing Hair Serum - 150ml

0
    Original price £13.95 each £93.00 per 1l

Modern Pirate Superior Crystal Beard & Hair Serum - 50ml

0
    Original price £11.10 each £222.00 per 1l