Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

On promotion

Review rating

Marketplace product

Paraben free

Promotions

Allergen free

Hair Powder

Hair Powder

If you dream of taking your tresses to new heights (literally!) then you need to add hair powder to your beauty must-haves. Our lightweight hair powders, created by some of the best haircare brands on the block, are applied directly to dry hair and with a bit of styling you’ll witness instantly fuller looking hair with ample amounts of volume!

19 products found
Items per page 60
Sort by

Superdrug Style Expertise Hair Powder

38
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Style Expertise
Learn More
    Original price £4.00 each £400.00 per 1kg

got2b Powder'ful Volumizing Hair Styling Powder 10g

255
2 for £9 on selected Got2b
Learn More
    Original price £5.65 each £565.00 per 1kg

VO5 Instant Volume Hair Styling Powder 7 g

181
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £4.99 each £712.86 per 1kg

Got2b Volume Hairspray Volumania 300Ml

255
2 for £9 on selected Got2b
Learn More
    Original price £5.65 each £18.83 per 1l

got2b Volumaniac Mousse 250ml

255
2 for £9 on selected Got2b
Learn More
    Original price £6.15 each £24.60 per 1l

Fudge Professional Elevate Hair Powder 10G

0
Save 1/3 on selected Fudge Professional
Learn More
    Discounted price £9.99 each   Original price was £14.99 £14.99 £999.00 per 1kg

Barber Marmara Powder Wax Hair Volumising Powder 20g

0
    Original price £7.99 each £399.50 per 1kg

American Crew Classic Boost Powder 10g

17
    Original price £21.99 each £2199.00 per 1kg

Fix Your Lid Men's Texture Powder Volume & Hold Matte Finish 11.3g

0
    Original price £11.99 each £1061.06 per 1kg

American Crew Boost Powder

17
    Original price £12.15 each £1215.00 per 1kg

Ayumi Bhringraj Powder Supplement 100g

0
    Original price £8.99 each £89.90 per 1kg

Redken Powder Grip

0
    Discounted price £19.90 each   Original price was £25.50 £25.50 £2842.86 per 1kg

Reuzel Matte Texture Powder, Weightless Volume & Definition,15g

117
    Original price £17.99 each £1199.33 per 1kg

Daimon Barber Texture Dust 20g

0
    Original price £19.95 each £997.50 per 1kg

Ayumi Shikakai Powder 100g

0
    Original price £5.99 each £59.90 per 1kg

Ayumi Pure Indigo Powder 100g

0
    Original price £5.99 each £59.90 per 1kg

Ayumi Brahmi Powder 100g

0
    Original price £5.99 each £59.90 per 1kg

Ayumi Pure Tulsi Powder 100g

0
    Original price £5.99 each £59.90 per 1kg

Ayumi Aritha (Soap Nut) Powder 100g

0
    Original price £5.99 each £59.90 per 1kg

1-19 of 19 products