Moschino Toy 2 Pearl Eau De Parfum 30Ml

-51%
    £796.33 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£23.89)
30ML £23.89 £796.33 per 1l Save £25.11
50ML £37.80 £756.00 per 1l Save £34.20
We're sorry but this product is no longer available online
Moschino Toy 2 Pearl Eau De Parfum 30MlMoschino Toy 2 Pearl Eau De Parfum 30MlMoschino Toy 2 Pearl Eau De Parfum 30Ml

Moschino Toy 2 Pearl Eau De Parfum 30Ml

-51%
    £796.33 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£23.89)
30ML £23.89 £796.33 per 1l Save £25.11
50ML £37.80 £756.00 per 1l Save £34.20
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Available for Order & Collect in 30 minutes only

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

The iconic Moschino teddy bear has had an ethereal makeover! Returning, but this time in fantastical mermaid form, Devon Aoki is the stunning face of this distinctively fresh new fragrance!

Inspired by Tahitian mother of pearl, Toy 2 Pearl is a fragrance of simultaneous whimsy and opulence. Its scents are familiar yet fantastical and the citrus accord emerges in two forms as the initial wave of sharp lemon is followed by sweet sherbet which gently bubbles to the surface.
The zesty opening is followed by elegant heart notes of jasmine, sand and freesia reminiscent of an island paradise surrounded by crystal blue waters before rounding off with sweet vetiver and invigorating cypress.

Contains flammable liquid.

Product code: 839325

EAN: 8011003878598

Our customers say

AI Summary

Customers describe a playful, unisex eau de parfum with a bright zesty lemon opening, a floral heart and a warm woody-musk dry down. The fragrance is praised for its distinctive iridescent teddy-shaped bottle, versatility for daywear, generally good longevity and ability to attract compliments. One reported issue concerns order fulfillment (parcel not received).

  • genai.genai.review.summary.pro Zesty citrus opening
  • genai.genai.review.summary.pro Distinctive iridescent bottle
  • genai.genai.review.summary.pro Versatile unisex scent