Viktor & Rolf Bonbon Eau de Parfum 50ml

-25%
    Discounted price £72.75 each   Original price was £97.00 £97.00 £1455.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 50ML (£72.75)
30ML £50.25 £1675.00 per 1l Save £16.75
50ML £72.75 £1455.00 per 1l Save £24.25
90ML £20.00 £222.22 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
1/6

Viktor & Rolf Bonbon Eau de Parfum 50ml

-25%
    Discounted price £72.75 each   Original price was £97.00 £97.00 £1455.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 50ML (£72.75)
30ML £50.25 £1675.00 per 1l Save £16.75
50ML £72.75 £1455.00 per 1l Save £24.25
90ML £20.00 £222.22 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Pure pleasure in a perfume.
Unwrap the pink bow of the Bonbon Eau de Parfum, the floriental perfume for women by Viktor&Rolf. Distinguished by its caramel heart, this unique perfume offers an indulgent sweet treat in a bottle. Try to resist if you can.
Treat yourself with fresh and fruity top notes of Mandarin, Orange and Blackcurrant, which develop into a heart of Jasmine, Orange Blossom and sumptuous Caramel, which characterises the scent. Almost tempting enough to eat, this sensual perfume then develops into warm and elegant base notes of Cedarwood, Guaiac Wood, Sandalwood, and Amber.
For instant infatuation, spritz the perfume onto the pulse points (on wrists, behind ears, and on neck).

Please see back of pack for the latest ingredients list.

Product code: 821279

EAN: 3605521879905

Our customers say

AI Summary

Customers love this warm gourmand for its sweet caramel-peach accord, attractive bow bottle, and reliable performance as a signature or evening fragrance. Reviews commonly praise its projection on clothes and sweet gourmand character, though some buyers report inconsistent longevity on skin and occasional scent differences across purchases.

  • genai.genai.review.summary.pro Sweet caramel accord
  • genai.genai.review.summary.pro Peach and citrus highlights
  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting on clothes
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent longevity on skin
  • genai.genai.review.summary.con Variable scent on different purchases