Sabrina Carpenter Lemon Pie Edp 75Ml

-20%
    Discounted price £31.99 each   Original price was £39.99 £39.99 £426.53 per 1l
exclusive

Offer

Save 20%
Learn More
Size: 75ML (£31.99)
30ML £19.99 £666.33 per 1l Save £7.00
75ML £31.99 £426.53 per 1l Save £8.00
We're sorry but this product is no longer available online
Sabrina Carpenter Lemon Pie Edp 75MlSabrina Carpenter Lemon Pie Edp 75MlSabrina Carpenter Lemon Pie Edp 75MlSabrina Carpenter Lemon Pie Edp 75MlSabrina Carpenter Lemon Pie Edp 75MlSabrina Carpenter Lemon Pie Edp 75Ml

Sabrina Carpenter Lemon Pie Edp 75Ml

-20%
    Discounted price £31.99 each   Original price was £39.99 £39.99 £426.53 per 1l
exclusive

Offer

Save 20%
Learn More
Size: 75ML (£31.99)
30ML £19.99 £666.33 per 1l Save £7.00
75ML £31.99 £426.53 per 1l Save £8.00
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Sabrina Carpenter’s Lemon Pie EDP offers a fresh burst of lemon and a lingering trace of sultry sweetness. Creamy vanilla and graham cracker crust evoke the irresistible scent of a freshly baked pie.

Top Notes: Candied Lemon, Italian Bergamot, Sugar Crystals. Heart Notes: Limoncello, Meringue, Condensed Milk. Base Notes: Graham Cracker Crust, Vanilla Whipped Cream, Tonka Bean.

ALCOHOL DENAT., FRAGRANCE (PARFUM), WATER (AQUA / EAU), LIMONENE, CITRUS AURANTIUM PEEL OIL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, PINENE, CITRUS LIMON PEEL OIL, GERANYL ACETATE, VANILLIN, CITRAL, TERPINEOL, FARNESOL, TERPINOLENE, LINALOOL, CITRIC ACID, TETRAHYDROXYPROPYL ETHYLENEDIAMINE

Product code: 861539

EAN: 0810192821228

Use one or two sprays around your neck and on your pulse points (areas where the body is warmer, such as the wrists, ankles, inside the elbows and behind the knees) from a minimum distance of 6 inches, then allow to dry without rubbing

Our customers say

AI Summary

A playful lemon-gourmand perfume praised for its dessert-like lemon, vanilla and graham-cracker accord; generally seen as youthful, distinctive and good value, though opinions split on sweetness and modest skin longevity.

  • genai.genai.review.summary.pro Distinct lemon gourmand
  • genai.genai.review.summary.pro Sweet vanilla dry down
  • genai.genai.review.summary.pro Appetising gourmand character
  • genai.genai.review.summary.con Short longevity
  • genai.genai.review.summary.con Overly sweet profile
  • genai.genai.review.summary.con Unbalanced lemon top note