Police To Be Woman Eau de Parfum 40ml

-36%
    £199.25 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 40ML (£7.97)
40ML £7.97 £199.25 per 1l Save £4.53
200ML £4.99 £24.95 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
1/3

Police To Be Woman Eau de Parfum 40ml

-36%
    £199.25 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 40ML (£7.97)
40ML £7.97 £199.25 per 1l Save £4.53
200ML £4.99 £24.95 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Beware, highly seductive fragrance for women! Captured in a sexy pink skull shaped bottle.

What could be better than a sexy pink skull to hold the most vibrant Police fragrance for women? Truly unique in every way, just like you!

This sexy fragrance oozes a magnetic attraction with Fruity clementine and lime delicately blended with sensual white flowers all wrapped up in sweet candies.Vibrant and long-lasting warm noble woods are softened by musk rounding off this bewitching feminine fragrance.

avoid Spraying near the eyes

Alcohol Denat, Parfum (Fragrance), Aqua (Water), Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Ethyl Hexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxy Dibenzoyl Methane, Ethyl Hexyl Salicylate, Linalool, Limonene, Citral, Cinnamal, Butylphenyl Metylproprional, C.I. 60730 (Ext. D&C Violet No. 2).

Product code: 471350

EAN: 0679602611244

Please recycle at your local Hazardous Waste Collection Site.

Our customers say

AI Summary

Affordable everyday women's eau de parfum praised for its fresh, clean scent and good value; customers note pleasant, non-overpowering fragrance but mixed longevity, with many describing it as 'fresh' or 'lovely'.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh clean scent
  • genai.genai.review.summary.pro Good value
  • genai.genai.review.summary.pro Non-overpowering aroma
  • genai.genai.review.summary.con Weak longevity
  • genai.genai.review.summary.con Faint projection