Marc Jacobs Daisy Love Eau de Toilette 50ml

    Original price £57.75 each £1155.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 50ML (£57.75)
30ML £30.94 £1031.33 per 1l Save £24.06
50ML £57.75 £1155.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
1/7

Marc Jacobs Daisy Love Eau de Toilette 50ml

    Original price £57.75 each £1155.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 50ML (£57.75)
30ML £30.94 £1031.33 per 1l Save £24.06
50ML £57.75 £1155.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

I am Love. The newest Daisy, with a contagious love of life. I am candid, vivacious and bold.
Addictive and irresistible, Daisy Love is a new facet of the Marc Jacobs iconic Daisy fragrance. A care-free contagious love of life celebrated in radiant florals and unexpected sparkling gourmand twists. 

Addictive and irresistible, Daisy Love fills the air with a contagious love of life.
Created by master perfumer Alberto Morillas, this gourmand radiant perfume for women reveals its first notes in a vibrant burst of sweet cloudberries.  Delicate daisy tree petals mingle with sparkling cashmere musks and driftwood to create a lasting and memorable gourmand twist.
An ode to the Marc Jacobs iconic daisy, Daisy Love blooms with an oversized daisy that reflects over the warm glow of the fragrance.

Top Notes: Crystalised Cloudberries
Heart Notes: Daisy Tree Petals
Base Notes: Cashmere Musks, Driftwood

Product code: 763824

EAN: 3614225452079

Our customers say

AI Summary

Customers generally like this eau de toilette for being fresh, fruity-floral and suitable for everyday use; praised for its cheerful bottle design and surprisingly good longevity for an EDT, and it attracts compliments. Some users report only moderate longevity on certain skins.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh fruity notes
  • genai.genai.review.summary.pro Light floral character
  • genai.genai.review.summary.pro Attractive bottle design
  • genai.genai.review.summary.con Moderate longevity on some skins