Marc Jacobs Daisy Dream Eau de Toilette 30ml

-43%
    £1031.33 per 1l
exclusive
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£30.94)
30ML £30.94 £1031.33 per 1l Save £24.06
50ML £43.31 £866.20 per 1l Save £33.69
We're sorry but this product is no longer available online
1/6

Marc Jacobs Daisy Dream Eau de Toilette 30ml

-43%
    £1031.33 per 1l
exclusive
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£30.94)
30ML £30.94 £1031.33 per 1l Save £24.06
50ML £43.31 £866.20 per 1l Save £33.69
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

I am Dream. Free-spirited, light-hearted and ethereal. I am the spirit of daisies in the sky.
Light and airy, Daisy Dream is both floral and fruity. The Marc Jacobs perfume for women captivates with top notes of blackberry, grapefruit and succulent pear. The heart imparts rich feminine jasmine, notes of lychee and blue wisteria. A dreamy drydown of white woods, musks and coconut water.

Product code: 630402

EAN: 3607349764326

Our customers say

AI Summary

Light, airy floral–fruity EDT prized for its fresh, clean sillage, pretty daisy‑topped bottle and everyday wearability. Users describe it as “light, dreamy” and a good value. Many note moderate longevity requiring occasional reapplication.

  • genai.genai.review.summary.pro Light fruity-floral
  • genai.genai.review.summary.pro Fresh clean sillage
  • genai.genai.review.summary.pro Pretty bottle design
  • genai.genai.review.summary.con Moderate longevity