Lovenotes By Ariana Grande Vanilla Suede EDP 30ML with Exclusive Sleeve

-20%
    £1013.33 per 1l
exclusive

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£30.40)
30ML £30.40 £1013.33 per 1l Save £7.60
125ML £41.25 £330.00 per 1l Save £33.75
We're sorry but this product is no longer available online
Lovenotes By Ariana Grande Vanilla Suede EDP 30ML with Exclusive SleeveLovenotes By Ariana Grande Vanilla Suede EDP 30ML with Exclusive SleeveLovenotes By Ariana Grande Vanilla Suede EDP 30ML with Exclusive Sleeve

Lovenotes By Ariana Grande Vanilla Suede EDP 30ML with Exclusive Sleeve

-20%
    £1013.33 per 1l
exclusive

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£30.40)
30ML £30.40 £1013.33 per 1l Save £7.60
125ML £41.25 £330.00 per 1l Save £33.75
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

An irresistible beautiful second skin feeling, the fragrance delivers an incredibly edible and delectable, almost veil like sensuality. The top teases with an introduction of sparkling notes, but the essential story of intimate warmth starts to emerge in the heart from the Creamy Sandalwood and Rice Milk. The Vanilla Beans and Liquid Musks in the back further push this story bringing more cocooning sensuality and a skin-like appeal.

Fragrance Notes:
Top: Italian Bergamot
Mid: Creamy Sandalwood, Rice Milk
Dry: Vanilla Beans, Liquid Musks

ALCOHOL DENAT., FRAGRANCE (PARFUM), WATER (AQUA/EAU), BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, DENATONIUM BENZOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE,
CITRONELLOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, COUMARIN, LIMONENE.

Product code: 856782

EAN: 0810101508134

Our customers say

AI Summary

Creamy vanilla musk with sandalwood produces a cosy, skin‑scent favourited for gifting; many praise the large 125ml bottle and elegant design, though opinions split on longevity and projection across different skin chemistries.

  • genai.genai.review.summary.pro Creamy vanilla accord
  • genai.genai.review.summary.pro Sandalwood warmth
  • genai.genai.review.summary.pro Large 125ml bottle
  • genai.genai.review.summary.con Variable longevity
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent projection
  • genai.genai.review.summary.con Occasional synthetic sweetness