Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum 30ml

-36%
    £1466.33 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£43.99)
30ML £43.99 £1466.33 per 1l Save £25.01
50ML £61.84 £1236.80 per 1l Save £35.16
100ML £82.88 £828.80 per 1l Save £47.12
150ML £103.28 £688.53 per 1l Save £58.72
We're sorry but this product is no longer available online
Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum 30mlLancome La Vie Est Belle Eau de Parfum 30mlLancome La Vie Est Belle Eau de Parfum 30mlLancome La Vie Est Belle Eau de Parfum 30mlLancome La Vie Est Belle Eau de Parfum 30mlLancome La Vie Est Belle Eau de Parfum 30mlLancome La Vie Est Belle Eau de Parfum 30ml

Lancome La Vie Est Belle Eau de Parfum 30ml

-36%
    £1466.33 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£43.99)
30ML £43.99 £1466.33 per 1l Save £25.01
50ML £61.84 £1236.80 per 1l Save £35.16
100ML £82.88 £828.80 per 1l Save £47.12
150ML £103.28 £688.53 per 1l Save £58.72
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Share happiness with this majestic reinterpretation of a signature fragrance that now captures the luminosity of Magnolia Essence.
Spread happiness with La vie est belle, Lancôme’s best selling feminine fragrance. Incarnated by Julia Roberts, La vie est belle is a universal declaration to the beauty of life. A unique olfactory signature perfume scent created by three of France's leading perfumers.

Scent

Floreal

560061 01 - Ingredients: Alcohol, Parfum / Fragrance, Aqua / Water, Linalool, Benzyl Salicylate, Limonene, Methyl Anthranilate, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Bht, Ci 14700 / Red 4, Ci 17200 / Red 33, Geraniol, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Farnesol, Citral, Citronellol, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate (F.I.L. B205877/1).

Product code: 275500

EAN: 3605532612690

Spray La vie est belle onto your skin, focusing on the warm areas of your body: the inside of your wrists, below your earlobes and behind your knees.

Our customers say

AI Summary

Customers praise a beloved feminine eau de parfum for its distinctive floral-vanilla trail, strong longevity, and the practical refillable bottle. It's considered suitable for everyday wear and gifting, and frequently noted as good value during promotions.

  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting fragrance
  • genai.genai.review.summary.pro Distinctive floral composition (floral-vanilla trail)
  • genai.genai.review.summary.pro Refillable bottle option