Jimmy Choo Blossom Perfume 40ml Eau de Parfum

-10%
    £1012.50 per 1l

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 40ML (£40.50)
40ML £40.50 £1012.50 per 1l Save £4.50
60ML £60.00 £1000.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
1/3

Jimmy Choo Blossom Perfume 40ml Eau de Parfum

-10%
    £1012.50 per 1l

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 40ML (£40.50)
40ML £40.50 £1012.50 per 1l Save £4.50
60ML £60.00 £1000.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Jimmy Choo Blossom, a bold bouquet for bright young party girls.

A luxurious and feminine fragrance, to keep you fresh and invigorated all day.

Product code: 387507

EAN: 3386460066297

Hold the fragrance 5 inches away and spray your skin, focusing on pulse points. Alternatively, spray generously in front of you and walk through for a full coverage. Don’t rub the fragrance in, as it will affect the trail.

Our customers say

AI Summary

Overall positive customer feedback for a popular floral fragrance: customers praise its fresh, fruity floral scent, attractive bottle and good value for everyday wear. Key issues include moderate longevity for some users and occasional reports of scentless bottles. Mixed customer service experiences noted, with some difficulties in refunds/returns but also reports of fast delivery.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh floral aroma
  • genai.genai.review.summary.pro Fruity notes
  • genai.genai.review.summary.pro Attractive bottle
  • genai.genai.review.summary.con Moderate longevity
  • genai.genai.review.summary.con Occasional scentless bottles