Giorgio Armani My Way Eau de Parfum 90ml

-25%
    Discounted price £102.75 each   Original price was £137.00 £137.00 £1141.67 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 90ML (£102.75)
30ML £54.00 £1800.00 per 1l Save £18.00
50ML £76.50 £1530.00 per 1l Save £25.50
90ML £102.75 £1141.67 per 1l Save £34.25
150ML £20.00 £133.33 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
Giorgio Armani My Way Eau de Parfum 90mlGiorgio Armani My Way Eau de Parfum 90mlGiorgio Armani My Way Eau de Parfum 90mlGiorgio Armani My Way Eau de Parfum 90mlGiorgio Armani My Way Eau de Parfum 90ml

Giorgio Armani My Way Eau de Parfum 90ml

-25%
    Discounted price £102.75 each   Original price was £137.00 £137.00 £1141.67 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 90ML (£102.75)
30ML £54.00 £1800.00 per 1l Save £18.00
50ML £76.50 £1530.00 per 1l Save £25.50
90ML £102.75 £1141.67 per 1l Save £34.25
150ML £20.00 £133.33 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Available for Order & Collect in 30 minutes only

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

INTRODUCING MY WAY; THE NEW FEMININE FRAGRANCE BY GIORGIO ARMANI Giorgio Armani, designer of timeless fragrances, unveils its new fragrance; MY WAY.

Through new experiences and meaningful connections to others, one finds the path to the truest version of oneself. I AM WHAT I LIVE MY WAY is inspired by the genuine search for meaning and authenticity that lies outside oneself, ultimately creating a more profound way of being. Through the influence of serendipitous encounters and new experiences, one discovers one’s own multifaceted depths. Intimate yet universal, “I am what I live” encapsulates this ethos.

Alcohol, Parfum / Fragrance, Aqua / Water, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Limonene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methyl Anthranilate, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Citronellol, Eugenol, Citral, Alpha-Isomethyl Ionone, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Isoeugenol, Cinnamal, Benzyl Benzoate, Ci 17200 / Red 33, Ci 60730 / Ext. Violet 2

Product code: 819705

EAN: 3614272907690

Our customers say

AI Summary

Overall customer feedback highlights a predominantly positive reception for the fragrance’s fresh, floral‑fruity composition and its longevity. Most users praised its ‘fresh’, ‘lovely’ scent and long lasting performance, though a minority reported inconsistent staying power or found the aroma overly sweet or floral. Packaging and delivery experiences were mixed: many noted secure packaging and efficient delivery, but some experienced fulfilment errors, leaking sample bottles, incorrect items sent, and delayed or unclear refund/tracking communications.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh floral scent
  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting performance
  • genai.genai.review.summary.pro Balanced sillage
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent longevity
  • genai.genai.review.summary.con Occasional overly sweet/flowery impressions
  • genai.genai.review.summary.con Small number of delivery/packaging issues