Giorgio Armani My Way Eau de Parfum 30ml   

-25%
    Discounted price £54.00 each   Original price was £72.00 £72.00 £1800.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£54.00)
30ML £54.00 £1800.00 per 1l Save £18.00
50ML £76.50 £1530.00 per 1l Save £25.50
90ML £102.75 £1141.67 per 1l Save £34.25
150ML £20.00 £133.33 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
1/5

Giorgio Armani My Way Eau de Parfum 30ml   

-25%
    Discounted price £54.00 each   Original price was £72.00 £72.00 £1800.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£54.00)
30ML £54.00 £1800.00 per 1l Save £18.00
50ML £76.50 £1530.00 per 1l Save £25.50
90ML £102.75 £1141.67 per 1l Save £34.25
150ML £20.00 £133.33 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

INTRODUCING MY WAY; THE NEW FEMININE FRAGRANCE BY GIORGIO ARMANI Giorgio Armani, designer of timeless fragrances, unveils its new fragrance; MY WAY.

Through new experiences and meaningful connections to others, one finds the path to the truest version of oneself. I AM WHAT I LIVE MY WAY is inspired by the genuine search for meaning and authenticity that lies outside oneself, ultimately creating a more profound way of being. Through the influence of serendipitous encounters and new experiences, one discovers one’s own multifaceted depths. Intimate yet universal, “I am what I live” encapsulates this ethos.

Alcohol, Parfum / Fragrance, Aqua / Water, Linalool, Benzyl Salicylate, Benzyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Limonene, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Methyl Anthranilate, Hexyl Cinnamal, Geraniol, Citronellol, Eugenol, Citral, Alpha-Isomethyl Ionone, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Isoeugenol, Cinnamal, Benzyl Benzoate, Ci 17200 / Red 33, Ci 60730 / Ext. Violet 2

Product code: 819703

EAN: 3614272907652

Our customers say

AI Summary

Overall customer feedback highlights a predominantly positive reception for the fragrance’s fresh, floral‑fruity composition and its longevity. Most users praised its ‘fresh’, ‘lovely’ scent and long lasting performance, though a minority reported inconsistent staying power or found the aroma overly sweet or floral. Packaging and delivery experiences were mixed: many noted secure packaging and efficient delivery, but some experienced fulfilment errors, leaking sample bottles, incorrect items sent, and delayed or unclear refund/tracking communications.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh floral scent
  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting performance
  • genai.genai.review.summary.pro Balanced sillage
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent longevity
  • genai.genai.review.summary.con Occasional overly sweet/flowery impressions
  • genai.genai.review.summary.con Small number of delivery/packaging issues