Ghost Sweetheart Eau de Toilette 75ml

-50%
    £366.67 per 1l

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 75ML (£27.50)
30ML £30.00 £1000.00 per 1l
75ML £27.50 £366.67 per 1l Save £27.50
We're sorry but this product is no longer available online
1/5

Ghost Sweetheart Eau de Toilette 75ml

-50%
    £366.67 per 1l

Offer

Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 75ML (£27.50)
30ML £30.00 £1000.00 per 1l
75ML £27.50 £366.67 per 1l Save £27.50
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Feminine, sensual and enchanting, Sweetheart opens with fresh notes of sweet lemon, pineapple and spearmint, followed by a dreamy haze of white flowers. In the base, sensual and woody notes create a lingering impression of romance.

Ghost Sweetheart is a modern oriental floral fragrance that touches the spirit of today's young romantic woman.

Product code: 488208

EAN: 5050456022809

Our customers say

AI Summary

Overall customers find this fragrance light, sweet and fresh — a pleasant daytime scent that offers good value and a nice presentation. It performs particularly well on clothing where it lasts longer, and many buyers praise delivery speed, gift-ready packaging and frequent promotional availability. The scent is subtle and often earns compliments, making it a safe everyday or gift choice for those who prefer non‑overpowering fragrances.

  • genai.genai.review.summary.pro Sweet fresh scent
  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting on clothes
  • genai.genai.review.summary.pro Suitable for daytime
  • genai.genai.review.summary.con Weak longevity on skin