Rabanne Fame Eau De Parfum 30ml

    Original price £67.00 each £2233.33 per 1l
Size: 30ML (£67.00)
30ML £67.00 £2233.33 per 1l
50ML £89.10 £1782.00 per 1l
80ML £115.20 £1440.00 per 1l
200ML £7.50 £37.50 per 1l Save £22.50
We're sorry but this product is no longer available online
Rabanne Fame Eau De Parfum 30mlRabanne Fame Eau De Parfum 30mlRabanne Fame Eau De Parfum 30mlRabanne Fame Eau De Parfum 30mlRabanne Fame Eau De Parfum 30mlRabanne Fame Eau De Parfum 30ml

Rabanne Fame Eau De Parfum 30ml

    Original price £67.00 each £2233.33 per 1l
Size: 30ML (£67.00)
30ML £67.00 £2233.33 per 1l
50ML £89.10 £1782.00 per 1l
80ML £115.20 £1440.00 per 1l
200ML £7.50 £37.50 per 1l Save £22.50
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Discover Fame, the covetable women's perfume: A future classic by Rabanne. Fame Eau de Parfum captures the irresistible Parisian spirit of the Rabanne woman, while paying tribute to a new era of femininity. Playful. Empowered. perfume. The Rabanne perfume crafts an avant-garde and distinctly luxury feminine signature. Composed of exceptionally pure jasmine, succulent mango and an addictively creamy incense.

THE FRAGRANCE
The quintessence of avant-garde luxury bursting with precious ingredients. Succulent mango, exceptionally pure jasmine, addictive creamy incense. Vegan perfume Made in France 90% natural origin. 100% crafted in Grasse

THE BOTTLE
An ultra-desirable, daring piece of design. A quintessential expression of the brand’s avant-garde style, reprising some of Rabanne’s most iconic codes. As sentimental as a piece of jewellery. As covetable as the 1969 bag. As playful as the ultra-modern chainmail dress that has been worn by so many iconic women before her. Fame in a perfume bottle.

FAME Eau de Parfum captures the irresistible Parisian spirit of the Paco Rabanne woman, while paying tribute to a new era of femininity.

Playful. Empowered. Sensual perfume.

The Paco Rabanne perfume crafts an avant-garde and distinctly luxury feminine signature.

Composed of exceptionally pure jasmine, succulent mango and an addictively sensual creamy incense.

The quintessence of avant-garde luxury
bursting with precious ingredients.
A truly irresistible scent radiating joy and audacious sensuality.

Succulent mango. Delicate, airy exceptionally pure jasmine perfume. Addictive, sensual, creamy incense.

- Vegan perfume Made in France
90% natural origin. 100% crafted in Grasse ultra-modern chainmail dress that has been worn by so many iconic women before her.
- FAME in a perfume bottle.

ALCOHOL DENAT., PARFUM (FRAGRANCE), AQUA (WATER), HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, LIMONENE, COUMARIN, CITRONELLOL, GERANIOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, CINNAMYL ALCOHOL, FARNESOL, CITRAL, BENZYL ALCOHOL, TRIS(TETRAMETHYLHYDROXYPIPERIDINOL) CITRATE, BENZYL BENZOATE, CI 19140 (YELLOW 5), CI 60730 (EXT. VIOLET 2), CI 14700 (RED 4).

Product code: 823556

EAN: 3349668678570

Our customers say

AI Summary

Overall positive customer feedback for a floral-fruity eau de parfum: reviewers cite a sweet-warm jasmine and mango scent, distinctive bottle design, and generally long-lasting performance especially on clothing. Best suited for evening wear and gifting. Some variability in longevity on skin and isolated fulfilment/refund issues with a retailer.

  • genai.genai.review.summary.pro Distinctive bottle design
  • genai.genai.review.summary.pro Sweet-warm jasmine and mango scent profile
  • genai.genai.review.summary.pro Good longevity on clothing
  • genai.genai.review.summary.con Variable longevity on skin
  • genai.genai.review.summary.con Isolated fulfilment and refund issues reported with one retailer