Eilish No. 2 By Billie Eilish 30ml

-40%
    Discounted price £19.20 each   Original price was £32.00 £32.00 £640.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£19.20)
30ML £19.20 £640.00 per 1l Save £12.80
50ML £3.75 £75.00 per 1l
100ML £33.60 £336.00 per 1l Save £22.40
We're sorry but this product is no longer available online
1/2

Eilish No. 2 By Billie Eilish 30ml

-40%
    Discounted price £19.20 each   Original price was £32.00 £32.00 £640.00 per 1l

Offer

Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£19.20)
30ML £19.20 £640.00 per 1l Save £12.80
50ML £3.75 £75.00 per 1l
100ML £33.60 £336.00 per 1l Save £22.40
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Eilish No.2 is an alluring Woody Floral fragrance featuring notes of apple blossom, wild wet poppy flowers, and palo santo.

Eilish No.2 Is Not Tested On Animals and is Vegan.

Flamable liquid and vapor. Keep away from heat / sparks / open flames / hot surfaces. No smoking. Avoid spraying in eyes.

INGREDIENTS: Alcohol Denat., Fragrance (Parfum), Water (Aqua/Eau), Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Citral, Isoeugenol, Geraniol, Citronellol, Benzyl Cinnamate.

Product code: 829802

EAN: 0608940583777

Please reference safety warnings.

Dispose of in accordance with local regulations. Do not reuse container. Envirofoil, carton made with 100% wind energy

Our customers say

AI Summary

Overall, customers praise this unisex eau de parfum for its complex, long‑lasting woody-musk core with spicy accents and a notable palo santo/bergamot opening. The fragrance projects well and many perceive it as an elegant, signature-worthy scent offering good value. However, reactions vary: some find the top notes harsh or too strong, and sensitive users report headaches. The scent can read masculine to some, making it polarising.

  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting longevity
  • genai.genai.review.summary.pro Woody musk character
  • genai.genai.review.summary.pro Distinctive spicy notes
  • genai.genai.review.summary.con Harsh top notes for some
  • genai.genai.review.summary.con Headache-inducing strength for sensitive users
  • genai.genai.review.summary.con Polarising masculine lean