Cosmic By Kylie Jenner Eau de Parfum 30ml

-25%
    Discounted price £26.25 each   Original price was £35.00 £35.00 £875.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£26.25)
30ML £26.25 £875.00 per 1l Save £8.75
50ML £33.75 £675.00 per 1l Save £11.25
100ML £36.98 £369.80 per 1l Save £20.02
We're sorry but this product is no longer available online
1/6

Cosmic By Kylie Jenner Eau de Parfum 30ml

-25%
    Discounted price £26.25 each   Original price was £35.00 £35.00 £875.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£26.25)
30ML £26.25 £875.00 per 1l Save £8.75
50ML £33.75 £675.00 per 1l Save £11.25
100ML £36.98 £369.80 per 1l Save £20.02
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Cosmic Kylie Jenner is a magnetic ambery floral Eau de Parfum that blossoms with top notes of a sweet, fresh blend of star jasmine and blood orange. The heart radiates with accords of rich golden amber and red peony, while a base of warm cedarwood and vanilla musk accord offers a sweet enveloping aroma. Cosmic is designed to resemble a piece of art from another world, the sculptural bottle formed to fit perfectly in the palm of your hand. Different from every angle, the unique shape represents the ever-changing nature of love, and the mirrored cap is present to reflect your image and remind you to show yourself love and grace.

Top Notes
• Star jasmine — sensual, sweet, fruity
• Blood orange — fresh, citrusy
Heart Notes
• Golden amber accord — rich, warm
• Red peony accord — sweet, floral
Base Notes
• Vanilla musk accord — sweet, comforting, elegant
• Cedarwood — woody, mild, fresh

Alcohol Denat., Parfum/Fragrance, Aqua/Water/Eau, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Linalool, Hydroxycitronellal, Limonene, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Alcohol, Tris(Tetramethylhydroxypiperidinol) Citrate, Benzyl Benzoate, Citral, Isoeugenol, Red 4 (CI 14700), Red 33 (CI 17200), Yellow 5 (CI 19140).

Product code: 844635

EAN: 4064941116219

To apply perfume to your pulse points, spritz or dab it - without rubbing - onto the inside of your wrists, inner elbows, and behind ear lobes.

Our customers say

AI Summary

Customers generally praise the fragrance for its sweet, floral profile and strong longevity; many find it good value and frequently receive compliments. However, a minority report inconsistent longevity. Shipping and packaging issues (delays, missing orders, damaged packaging) occasionally mar the experience, though refunds are often prompt.

  • genai.genai.review.summary.pro Long lasting scent
  • genai.genai.review.summary.pro Sweet floral aroma
  • genai.genai.review.summary.pro Pleasant bottle design
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent longevity
  • genai.genai.review.summary.con Delivery delays and missing orders
  • genai.genai.review.summary.con Damaged packaging on arrival