Calvin Klein Eternity Eau de Parfum for Women 100ml

    Original price £90.00 each £900.00 per 1l
Size: 100ML (£90.00)
30ML £0.49 £16.33 per 1l
100ML £90.00 £900.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online
Calvin Klein Eternity Eau de Parfum for Women 100mlCalvin Klein Eternity Eau de Parfum for Women 100mlCalvin Klein Eternity Eau de Parfum for Women 100mlCalvin Klein Eternity Eau de Parfum for Women 100ml

Calvin Klein Eternity Eau de Parfum for Women 100ml

    Original price £90.00 each £900.00 per 1l
Size: 100ML (£90.00)
30ML £0.49 £16.33 per 1l
100ML £90.00 £900.00 per 1l
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Luxurious. Romantic. Timeless. Inspired by a simple band of diamonds and the ideal of lasting love and intimacy, Calvin Klein Eternity Eau de Parfum for Women is a harmonious blend of classic and contemporary style.

Scent

Floreal

THE SCENT

A classic, mesmerizing Eau de Parfum, Eternity for Women is Aaharmonious blend of white flowers and creamy woods. This Calvin Klein scent has floral top notes of freesia, mandarin, and sage. It transitions to essences of white lily and marigold, and is completed with dry and spicy notes of sandalwood, patchouli, and amber.

THE BOTTLE

Calvin Klein Eternity Eau de Parfum for Women is a classic floral fragrance housed within an elegant tall glass bottle with a silver lid. Benefit This harmonious blend of classic and contemporary is truly the perfect combination of timeless quality and modern style.

Product code: 717022

EAN: 0088300601400

Our customers say

AI Summary

Overall customers praise this classic fresh floral EDP for its clean, elegant scent and good value. Many reviewers call it timeless and versatile, suitable for both day and evening wear. While several users report strong longevity and moderate sillage, others experience inconsistent lasting power depending on skin chemistry. The product is generally seen as attractively packaged and a good purchase, especially when discounted.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh, clean floral scent that is widely liked
  • genai.genai.review.summary.pro Timeless, elegant composition
  • genai.genai.review.summary.pro Good longevity on many skin types
  • genai.genai.review.summary.con Longevity inconsistent across users and skin types
  • genai.genai.review.summary.con Some customers report missing promotional samples or cancelled items
  • genai.genai.review.summary.con Occasional delivery failures and lost parcels