Cacharel Noa Eau de Toilette Spray 30ml

-32%
    Discounted price £14.85 each   Original price was £22.00 £22.00 £495.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£14.85)
30ML £14.85 £495.00 per 1l Save £7.15
100ML £26.25 £262.50 per 1l Save £8.75
We're sorry but this product is no longer available online
1/8

Cacharel Noa Eau de Toilette Spray 30ml

-32%
    Discounted price £14.85 each   Original price was £22.00 £22.00 £495.00 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 30ML (£14.85)
30ML £14.85 £495.00 per 1l Save £7.15
100ML £26.25 £262.50 per 1l Save £8.75
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Noa Eau de Toilette is a floral female fragrance by Cacharel. Peony, incense, musk and coffee leave a long-lasting and natural impression.

Modern yet timeless, Noa by Cacharel is a delicate, floral fragrance. Inspired by the inner peace and wisdom of women, Noa is a women’s perfume that embodies happiness and serenity. Rare woods and delicate flowers are infused for the perfect signature perfume.

An ode to peace, Noa Eau de Toilette is a long lasting perfume designed to make you feel calm and happy. Floral notes of Peony are balanced with a natural heart of Paradisone and Coriander. This calming floral scent develops into feminine base notes of sensual Incense, comforting Musk, and warm Coffee.
Soft, feminine, and bursting with flowers, Noa Eau de Toilette is perfect for daytime wear.

Fragrance Notes: Peony, Coriander, Paradisone, Benzoin, Incense, Musk, Coffee, Vegetal Accord

Alcohol-Parfum/Fragrance-Aqua/Water-Butylphenyl Methylpropional-Hydroxycitronellal-Alpha-Isomethyl Ionone-Coumarin-Geraniol-Citronellol-Cinnamyl Alochol-Linalool-Benzyl Alcohol, Farnesol-Limonene-Benzyl Benzoate-Isoeugenol-Citral

Product code: 667907

EAN: 3360373016334

Spray this fragrance onto pulse points (on wrists, neck, and behind ears).

Our customers say

AI Summary

Customers find this EDT light, fresh and floral — ideal for daytime and everyday wear. Many describe it as delicate, feminine and "lovely," and note it offers good longevity for an Eau de Toilette. It's considered strong value when discounted. Overall impressions are positive with repeat mentions of its fresh character and suitability for casual use.

  • genai.genai.review.summary.pro Light floral scent
  • genai.genai.review.summary.pro Delicate and feminine
  • genai.genai.review.summary.pro Suitable for day wear
  • genai.genai.review.summary.con Soapy character noted by some
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent scent profile