We're sorry but this product is no longer available online
BOSS Femme For Her Eau de Parfum 50ml
-50%
    Discounted price £33.00 each   Original price was £66.00 £66.00 £660.00 per 1l
Size: 50ML (£33.00)
50ML £33.00 £660.00 per 1l Save £33.00
75ML £33.38 £445.07 per 1l Save £55.62
We're sorry but this product is no longer available online
BOSS Femme For Her Eau de Parfum 50ml

Collect from store

Search for a Store

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

An enticing Eau de Parfum for Women and the most liberatingly female perfume from BOSS. Femme by BOSS is harmony in a bottle; a scent metaphor for modern femininity. Projected by the fruity top notes of tangerine and blackcurrant, this fragrance is grounded in a creamy, musk base. This works with the trio of white flowers—stephanotis, rose and oriental lily—to leave behind just a subtle, warm aura of this perfume for women.

Product code: 329525

EAN: 0737052041285

Our customers say

AI Summary

Light, feminine eau de parfum praised for fresh floral and fruity notes, easy wearability and good value; many cite compliments and handbag-friendly bottles, though longevity and projection are variable across users.

  • genai.genai.review.summary.pro Fresh floral notes
  • genai.genai.review.summary.pro Fruity topnotes
  • genai.genai.review.summary.pro Soft musky base
  • genai.genai.review.summary.con Limited longevity
  • genai.genai.review.summary.con Subtle projection