Armani Power of You Eau de Parfum 50ml

-20%
    £1264.00 per 1l

Offer

Save 20%
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 50ML (£63.20)
30ML £49.60 £1653.33 per 1l Save £12.40
50ML £63.20 £1264.00 per 1l Save £15.80
We're sorry but this product is no longer available online
1/7

Armani Power of You Eau de Parfum 50ml

-20%
    £1264.00 per 1l

Offer

Save 20%
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 50ML (£63.20)
30ML £49.60 £1653.33 per 1l Save £12.40
50ML £63.20 £1264.00 per 1l Save £15.80
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Available for Order & Collect in 30 minutes only

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

Discover Power Of You Eau De Parfum for her, by Emporio Armani. Captured in a ruby-toned, jewel-like bottle, Power of You encapsulates a new gourmand addiction - a sensual concentrate created to be worn from day to night. The fragrance opens with a captivating passion fruit accord, evoking the fruit's purest essence. 

560644 08 - INGREDIENTS: ALCOHOL - PARFUM / FRAGRANCE - AQUA / WATER / EAU - TETRAMETHYL ACETYLOCTAHYDRONAPHTHALENES - VANILLIN - CARVONE - LIMONENE - CITRUS AURANTIUM PEEL OIL - LINALOOL - DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE - CITRUS LIMON PEEL OIL - PINENE - ACETYL CEDRENE - BETA-CARYOPHYLLENE - ALPHA-ISOMETHYL IONONE - CITRAL - GERANYL ACETATE - ROSE KETONES - LINALYL ACETATE - CI 14700 / RED 4 - GERANIOL - TERPINEOL - CI 60730 / EXT. VIOLET 2 - ALPHA-TERPINENE - CI 19140 / YELLOW 5 (F.I.L. N70080880/3).

Product code: 861389

EAN: 3614274752106

BOTTLE & SPRAY PUMP