Ariana Grande LOVENOTES Vanilla Suede 125ml

-58%
    Discounted price £30.94 each   Original price was £75.00 £75.00 £247.52 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 125ML (£30.94)
30ML £22.80 £760.00 per 1l Save £15.20
125ML £30.94 £247.52 per 1l Save £44.06
We're sorry but this product is no longer available online
Ariana Grande LOVENOTES Vanilla Suede 125mlAriana Grande LOVENOTES Vanilla Suede 125mlAriana Grande LOVENOTES Vanilla Suede 125mlAriana Grande LOVENOTES Vanilla Suede 125mlAriana Grande LOVENOTES Vanilla Suede 125ml

Ariana Grande LOVENOTES Vanilla Suede 125ml

-58%
    Discounted price £30.94 each   Original price was £75.00 £75.00 £247.52 per 1l
Online Only! 25% off Fragrance
Learn More
Save on selected Fragrance
Learn More
Size: 125ML (£30.94)
30ML £22.80 £760.00 per 1l Save £15.20
125ML £30.94 £247.52 per 1l Save £44.06
We're sorry but this product is no longer available online

Collect from store

Available for Order & Collect in 30 minutes only

Home Delivery Information

Delivery Options & Info

Product Information

LOVENOTES by Ariana Grande is a personal endeavor to make scent the ultimate and universal love language. Each scent in this exclusive fragrance collection is a love letter from Ariana to the world, conveying timeless and evocative messages of joy, gratitude and affection. Lush. Sensuous. Exotic. Introducing Vanilla Suede, a richly sensorial fragrance. A LOVENOTE from Ariana Grande to the world, exclusively available in the UK. An irresistible beautiful second skin feeling, the fragrance delivers an incredibly edible and delectable, almost veil like sensuality. The top teases with an introduction of sparkling notes, but the essential story of intimate warmth starts to emerge in the heart from the Creamy Sandalwood and Rice Milk. The Vanilla Beans and Liquid Musks in the back further push this story bringing more cocooning sensuality and a skin like appeal. Fragrance Category: Woody Musk Fragrance Notes: Top: Italian Bergamot Mid: Creamy Sandalwood, Rice Milk Dry: Vanilla Beans, Liquid Musks

Product code: 846065

EAN: 0810101505546

Our customers say

AI Summary

Creamy vanilla musk with sandalwood produces a cosy, skin‑scent favourited for gifting; many praise the large 125ml bottle and elegant design, though opinions split on longevity and projection across different skin chemistries.

  • genai.genai.review.summary.pro Creamy vanilla accord
  • genai.genai.review.summary.pro Sandalwood warmth
  • genai.genai.review.summary.pro Large 125ml bottle
  • genai.genai.review.summary.con Variable longevity
  • genai.genai.review.summary.con Inconsistent projection
  • genai.genai.review.summary.con Occasional synthetic sweetness