Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Vegan

Sun protection factor

On promotion

Review rating

Promotions

Paraben free

Oil free

Festival Hair

198 products found
Items per page 60
Sort by

Superdrug Dry Shampoo Volume 300ml

91
2 for £6 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
3 for £7 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
    Original price £3.50 each £11.67 per 1l

Superdrug Hairspray Extra Firm Hold 450ml

Options: + 2 sizes
50
2 for £4 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £5 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
    Original price £2.50 each £5.56 per 1l

Superdrug Hair Mousse Extra Firm Hold 300ml

Options: + 2 sizes
50
2 for £4 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £5 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
    Original price £2.50 each £8.33 per 1l

Superdrug Dry Shampoo Coconut 300ml

21
2 for £6 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
3 for £7 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
    Original price £3.50 each £11.67 per 1l

Superdrug Dry Shampoo Brunette 300ml

77
2 for £6 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
3 for £7 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
    Original price £3.50 each £11.67 per 1l

Umberto Giannini Curl Jelly Scrunching Jelly 200ml

1293
Save 1/3 on selected Umberto Giannini
Learn More
    Discounted price £5.96 each   Original price was £8.95 £8.95 £29.80 per 1l

TRESemmé Heat Protect Hair Care & Protect Spray 270ml

319
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
2 for £10 on selected TRESemme
Learn More
    Original price £5.99 each £22.19 per 1l

Superdrug Hairspray Natural Hold 300ml

26
2 for £2.50 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £3.50 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
    Original price £2.00 each £6.67 per 1l

Superdrug Hairspray Firm Hold 300ml

Options: + 2 sizes
35
2 for £2.50 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £3.50 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
    Original price £2.00 each £6.67 per 1l

Schwarzkopf LIVE 099 Deep Black Permanent Hair Dye

+7
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

Superdrug Extracts Argan & Amla Hair Mask 200ml

43
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £5.00 each £25.00 per 1l

TIGI Salty Not Sorry Texturising Sea Salt Spray 100ml

245
Members Only! Save 1/3 on selected Bedhead
Learn More
  £6.66   Original price £10.00 each £100.00 per 1l
Member Price     £6.66 £66.60 per 1l
 

Superdrug Handbag Cushion Hair Brush

11
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Beauty Accessories
Learn More
    Original price £4.50 each £4.50 each

got2b Glued 4 Brows & Edges 2in1 Gel 16ml

94
2 for £9 on selected Got2b
Learn More
    Original price £5.85 each £365.63 per 1l

Superdrug Hairspray Ultra Firm 450ml

28
2 for £4 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £5 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
    Original price £2.50 each £5.56 per 1l

Superdrug Dry Shampoo Coconut 150ml

Options: + 2 sizes
14
2 for £4 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £5 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
    Original price £2.25 each £15.00 per 1l

Superdrug Style Expertise Freeze Hold Hairspray 200ml

10
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Style Expertise
Learn More
    Original price £3.00 each £15.00 per 1l

Vo5 Dry Heat Protect Spray 200ml

354
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £29.95 per 1l

John Frieda Frizz Ease The Controller Extra Strength Serum

1118
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £199.80 per 1l

TIGI Masterpiece Hairspray 340ml

59
Members Only! Save 1/3 on selected Bedhead
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
  £7.99   Original price £12.00 each £35.29 per 1l
Member Price     £7.99 £23.50 per 1l
 
Available in Stores only

Superdrug Dry Shampoo Blonde 150ml

10
2 for £4 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £5 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
    Original price £2.25 each £15.00 per 1l

Superdrug Dry Shampoo Volume 150ml

Options: + 2 sizes
37
2 for £4 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £5 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
    Original price £2.25 each £15.00 per 1l

Vo5 Mega Hold Gel Spray 200ml

391
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £29.95 per 1l

Tresemme Extra Hold Hairspray 400ml

Options: + 4 sizes
482
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
2 for £10 on selected TRESemme
Learn More
    Original price £6.50 each £16.25 per 1l

TRESemme Freeze Hold Hairspray 400ml

Options: + 2 sizes
320
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
2 for £10 on selected TRESemme
Learn More
    Original price £6.50 each £16.25 per 1l

Schwarzkopf LIVE 090 Cosmic Blue Permanent Hair Dye

+7
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

Superdrug Gloss Bobby Pins 30 Black

10
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Beauty Accessories
Learn More
    Original price £1.50 each 5p each

Bedhead After Party Cream 100ml

356
Members Only! Save 1/3 on selected Bedhead
Learn More
  £7.99   Original price £12.00 each £120.00 per 1l
Member Price     £7.99 £79.90 per 1l
 

Remington S8500 Shine Therapy Straightener

4
Members Only! Save 50% on selected Remington
Learn More
  £34.99   Original price £79.99 each £79.99 each
Member Price     £34.99 £34.99 each
 

got2b Powder'ful Volumizing Hair Styling Powder 10g

255
2 for £9 on selected Got2b
Learn More
    Original price £5.65 each £565.00 per 1kg

Schwarzkopf LIVE 890 Espresso Martini Permanent Hair Dye

+11
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

Batiste Dry Shampoo Fresh Vanilla, Dry Hair Shampoo, 200Ml

129
    Original price £3.25 each £16.25 per 1l

Superdrug Hair Grips 70 Black

1
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Beauty Accessories
Learn More
    Original price £2.50 each 4p each

got2b Glued Hairspray 100ml

9
3 for 2 on selected Got2b
Learn More
    Original price £2.35 each £23.50 per 1l

Schwarzkopf LIVE U69 Amethyst Chrome Permanent Hair Dye

+11
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

Vo5 Ultimate Hold Hair Spray 400ml

241
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £14.98 per 1l

Pick & Mix Temporary Hair Colour Spray Pastel Purple 75ml

30
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Schwarzkopf LIVE L76 Ultra Violet Permanent Hair Dye

+11
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

TIGI Hard Head Hairspray 385ml

133
Members Only! Save 1/3 on selected Bedhead
Learn More
  £7.99   Original price £12.00 each £31.17 per 1l
Member Price     £7.99 £20.76 per 1l
 

TRESemmé 24hr lift & body Hair Mousse 200 ml

156
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
2 for £10 on selected TRESemme
Learn More
    Original price £5.99 each £29.95 per 1l

Studio London Emerald Claw Clips 2pk

2
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Beauty Accessories
Learn More
    Original price £10.00 each £5.00 each

Schwarzkopf LIVE 093 Shocking Pink Semi-Permanent Hair Dye

+5
1115
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £7.99 each £7.99 each

VO5 Heat Protect Spray with Heat-Activated Complex 200ml

161
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £29.95 per 1l

John Frieda Go Blonder Lightening Spray 100Ml

1381
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £99.90 per 1l

Superdrug Dry Shampoo Brunette 150ml

31
2 for £4 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £5 on selected Superdrug Dry Shampoo
Learn More
    Original price £2.25 each £15.00 per 1l

Schwarzkopf LIVE U68 Ruby Glaze Permanent Hair Dye

+11
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

Pick & Mix Temporary Hair Colour Spray Blue 75ml

52
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Studio London Skinny Ruched Scrunchies 5pk

3
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Beauty Accessories
Learn More
    Original price £7.00 each £1.40 each

Schwarzkopf LIVE Bleach 00B Max Blonde Hair Lightener

3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

TRESemme Salon Finish Extra Hold Hairspray 250ml

281
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
2 for £7 on selected Tresemme
Learn More
    Original price £4.99 each £19.96 per 1l

Schwarzkopf LIVE 035 Real Red Permanent Hair Dye

+11
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

Pick & Mix Colour Hair Spray Silver 75ml

15
2 for £5 on selected Pick & Mix
Learn More
3 for £7 on selected Pick & Mix
Learn More
    Original price £3.00 each £40.00 per 1l

Umberto Giannini Curl Whip Curl Activating Mousse 200ml

244
    Original price £8.95 each £44.75 per 1l

Bali Curls Hydrating Curl Cream 150Ml

2
    Original price £10.99 each £73.27 per 1l

Schwarzkopf LIVE U67 Blue Mercury Permanent Hair Dye

+11
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

Schwarzkopf LIVE Bitter Sweet Chocolate Permanent Hair Dye

+11
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

Batiste Original 350Ml

32916
Only! £4.50 on selected Batiste
Learn More
    Discounted price £4.50 each   Original price was £4.99 £4.99 £12.86 per 1l

Schwarzkopf LIVE L75 Deep Red Permanent Hair Dye

+11
3246
2 for £13 on selected LIVE
Learn More
    Original price £8.99 each £8.99 each

Superdrug Hairspray Extra Firm Hold 300ml

24
2 for £2.50 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
3 for £3.50 on selected Superdrug Hair Styling
Learn More
    Original price £2.00 each £6.67 per 1l

John Frieda Frizz Ease Infinite Smooth Blow Out Spray 200Ml

106
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £49.95 per 1l