Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Organic

Bundles category

Sun protection factor

On promotion

Review rating

Marketplace product

Promotions

Paraben free

Skin type

Product format

Oil free

Body Lotions

318 products found
Items per page 60
Sort by

Vitamin E All Over Body Cream 1 Litre

51
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
20% Off Vitamin E
Learn More
    Original price £9.00 each £9.00 per 1l

CeraVe Moisturising Lotion with Ceramides for Dry-Very Dry Skin 473ml

Options: + 2 sizes
668
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save up to 30% on selected CeraVe
Learn More
    Discounted price £14.00 each   Original price was £17.49 £17.49 £29.60 per 1l

Palmer's Body Lotion Tahitian Vanilla 400ml

Options: + 2 sizes
136
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £4.65   Original price £6.99 each £17.48 per 1l
Member Price     £4.65 £11.63 per 1l
 

Palmer's Coconut Oil Body Lotion 400ml

Options: + 2 sizes
760
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £4.19   Original price £6.29 each £15.73 per 1l
Member Price     £4.19 £10.48 per 1l
 

Palmer's Cocoa Butter Formula Body Lotion 400ml

760
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £4.65   Original price £6.99 each £17.48 per 1l
Member Price     £4.65 £11.63 per 1l
 

CeraVe Moisturising Lotion with Hyaluronic Acid & Ceramides 236ml

Options: + 2 sizes
668
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save up to 30% on selected CeraVe
Learn More
    Discounted price £10.00 each   Original price was £12.49 £12.49 £42.37 per 1l

NIVEA Rich Nourishing Body Lotion For Dry Skin 625ml

3491
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £4.99 each   Original price was £9.99 £9.99 £7.98 per 1l

Cetaphil Moisturising Lotion for Dry Sensitive Skin 473ml

239
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 25% on selected Cetaphil
Learn More
    Discounted price £12.74 each   Original price was £16.99 £16.99 £26.93 per 1l

NIVEA Soft Moisturiser Cream for Face, Hands & Body, 75ml

11196
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Everyday Low Price! Now £2 on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £2.00 each   Original price was £2.20 £2.20 £26.67 per 1l

Weleda Skin Food for Dry and Rough Skin 75ml

91
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected Weleda
Learn More
    Discounted price £9.96 each   Original price was £14.95 £14.95 £132.80 per 1l

Palmer's Tahitian Vanilla Daily Body Lotion 250ml

Options: + 2 sizes
136
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £3.32   Original price £4.99 each £19.96 per 1l
Member Price     £3.32 £13.28 per 1l
 

Dove Pro Age Body Lotion Nourishing Body Care 400ml

132
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Dove
Learn More
    Discounted price £3.99 each   Original price was £7.99 £7.99 £9.98 per 1l

AVEENO Daily Moisturising Lotion Comforting Cocoa Vanilla 300ml

209
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
3 for 2 on selected Aveeno
Learn More
    Original price £9.49 each £31.63 per 1l

Palmer's Cocoa Butter Formula Firming Body Lotion - 400Ml

121
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £4.99   Original price £7.49 each £18.73 per 1l
Member Price     £4.99 £12.48 per 1l
 

NIVEA Q10 60+ Firming Body Lotion with Argan Oil 400ml

242
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £6.49 each   Original price was £12.99 £12.99 £16.23 per 1l

Palmer's Cocoa Butter Formula Body Lotion 250ml

41
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £3.19   Original price £4.79 each £19.16 per 1l
Member Price     £3.19 £12.76 per 1l
 

Dove Glowing Touch Ritual Body Skin Lotion/Milk 400ml

37
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Dove
Learn More
    Discounted price £3.49 each   Original price was £6.99 £6.99 £8.73 per 1l

E45 Daily Moisturising Body Lotion for Dry Skin 400ml

160
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £4.66 each   Original price was £6.99 £6.99 £11.65 per 1l

NIVEA Rich Nourishing Body Lotion for Dry Skin 400ml

3491
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £7.99 each £19.98 per 1l

Dove Smoothing Care Coconut Oil Restoring Body Lotion 400ml

105
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Dove
Learn More
    Discounted price £3.49 each   Original price was £6.99 £6.99 £8.73 per 1l

NIVEA Q10 + Vitamin C Firming Body Lotion for Dry Skin 400ml

352
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £5.49 each   Original price was £10.99 £10.99 £13.73 per 1l

Cetaphil Moisturising Body Cream 450g

Options: + 2 sizes
239
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 25% on selected Cetaphil
Learn More
    Discounted price £12.74 each   Original price was £16.99 £16.99 £28.31 per 1kg

Aveeno Skin Relief Nourish Lotion 200Ml

2087
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
3 for 2 on selected Aveeno
Learn More
    Original price £7.99 each £39.95 per 1l

Cetaphil Oily Skin Cleanser Face Wash 473Ml

47
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 25% on selected Cetaphil
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £13.33 each   Original price was £17.79 £17.79 £28.18 per 1l

Palmer's Cocoa Butter Lotion Travel Size 50ml

Options: + 2 sizes
760
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.50 each £30.00 per 1l

E45 Daily Hydrating Body Lotion Spray for Dry Skin 400ml

59
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save 1/3 on selected E45
Learn More
    Discounted price £4.86 each   Original price was £7.29 £7.29 £24.30 per 1l

NIVEA Q10 + Vitamin C Firming Body Lotion Normal Skin 400ml

357
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £5.49 each   Original price was £10.99 £10.99 £13.73 per 1l

Cerave Intensive Moisturising Lotion 473ml

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save up to 30% on selected CeraVe
Learn More
    Discounted price £18.00 each   Original price was £22.40 £22.40 £34.29 per 1kg

Garnier Intensive 7 Days Shea Body Lotion Dry Skin 400ml

263
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Garnier Bodycare
Learn More
    Original price £5.99 each £14.98 per 1l

Aveeno Daily Moisturising Lotion 300Ml

96
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
3 for 2 on selected Aveeno
Learn More
    Original price £9.29 each £30.97 per 1l

Aveeno Skin Relief Body Lotion 300Ml

2087
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
3 for 2 on selected Aveeno
Learn More
    Original price £10.49 each £34.97 per 1l

NIVEA Coconut & Monoi Oil Body Lotion for Normal Skin 400ml

152
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £7.99 each £19.98 per 1l

Vaseline Intensive Care Mature Skin Rejuvenation Body Lotion 400 ml

131
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Vaseline
Learn More
    Original price £7.49 each £18.73 per 1l

Aveeno Daily Moisturising Lotion 200Ml

Options: + 2 sizes
14964
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
3 for 2 on selected Aveeno
Learn More
    Original price £6.89 each £34.45 per 1l

CeraVe Moisturising Cream for Dry to Very Dry Skin 340G

Options: + 4 sizes
863
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save up to 30% on selected CeraVe
Learn More
    Discounted price £12.40 each   Original price was £15.49 £15.49 £36.47 per 1kg

NIVEA Soft Moisturiser Cream for Face, Hands & Body, 300ml

Options: + 2 sizes
11196
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £9.55 each £31.83 per 1l

NIVEA Q10 Firming Body Lotion With Collagen Complex 625ml

10
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £14.99 each £23.98 per 1l

NIVEA Soft Moisturiser Cream for Face, Hands & Body, 25ml

Options: + 2 sizes
11196
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.99 each £79.60 per 1l

Palmer's Coconut Formula Moisturizing Lotion 50ml

Options: + 2 sizes
748
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £1.50 each £30.00 per 1l

Garnier Intensive 7 Days Mango Body Lotion Dry Skin 400ml

263
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Garnier Bodycare
Learn More
    Original price £5.99 each £14.98 per 1l

NIVEA Irresistibly Smooth Body Lotion for Dry Skin 250ml

25
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £2.74 each   Original price was £5.49 £5.49 £10.96 per 1l

Cetaphil Moisturising Cream 85g

Options: + 2 sizes
239
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £7.49 each £88.12 per 1kg

NIVEA Rich Nourishing Body Lotion for Dry Skin 250ml

3491
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Nivea
Learn More
    Discounted price £2.74 each   Original price was £5.49 £5.49 £10.96 per 1l

Palmer's Cocoa Butter Fragrance Free Body Lotion 250ml

109
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £3.19   Original price £4.79 each £19.16 per 1l
Member Price     £3.19 £12.76 per 1l
 

Dove One Cream For Face Hands & Body Light Hydration 250ml

5
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Dove
Learn More
    Discounted price £3.99 each   Original price was £7.99 £7.99 £15.96 per 1l

Garnier Intensive 7 Days Aloe Body Lotion Normal Skin 400ml

263
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Garnier Bodycare
Learn More
    Original price £5.99 each £14.98 per 1l

Dove Body Love Nourishing care One Cream for face, hands & body 250ml

5
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
1/2 price on selected Dove
Learn More
    Discounted price £3.99 each   Original price was £7.99 £7.99 £15.96 per 1l

Baylis & Harding The Edit Body Lotion 236ml Cherry Temptation

0
    Original price £8.60 each £36.44 per 1l

Cetaphil Moisturising Lotion 236ml

239
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £11.49 each £48.69 per 1l

AVEENO DAILY MOISTURISING LOTION 100ML Trial & Travel

Options: + 2 sizes
14964
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £4.49 each £44.90 per 1l

CeraVe Intensive Moisturising Lotion for Very Dry, Itchy Skin 236ml

6
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Save up to 30% on selected CeraVe
Learn More
    Discounted price £12.40 each   Original price was £15.49 £15.49 £52.54 per 1l

NIVEA Irresistibly Smooth Body Lotion for Dry Skin 400ml

217
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £6.99 each £17.48 per 1l

E45 Rich 24H Moisturising Body Lotion Very Dry Skin 400ml

154
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £8.99 each £22.48 per 1l

NIVEA Crème Moisturiser For Face, Hands & Body Tube 100ml

497
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £2.49 each £24.90 per 1l

Sanctuary Spa Ultra Rich Body Lotion 250ml

125
Members Only! Save 1/3 on selected Sanctuary Spa
Learn More
  £5.99   Original price £8.99 each £35.96 per 1l
Member Price     £5.99 £23.96 per 1l
 

Aveeno Intense Cream 500Ml

64
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £14.99 each £29.98 per 1l

Aveeno Daily Moisturising Lotion 500Ml

17
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £12.99 each £25.98 per 1l

Garnier Body Repair Body Lotion Dry Skin 400ml

74
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Garnier Bodycare
Learn More
    Original price £6.99 each £17.48 per 1l

Palmer's Raw Shea Body Lotion 400ml

169
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £4.65   Original price £6.99 each £17.48 per 1l
Member Price     £4.65 £11.63 per 1l
 

Cetaphil Gentle Exfoliating Salicylic Acid Lotion, 236ml

104
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £13.99 each £59.28 per 1l