Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Marketplace product

Review rating

Sun protection factor

Organic

On promotion

Cruelty free

Skin type

Paraben free

Body Scrub

Body Scrub

Scrub up and indulge yourself with our best body scrubs to leave your skin feeling silky smooth and baby soft. Whether you’re looking for a gentle body exfoliator to prep your skin for a natural sun kissed glow or you want a gritty formula to buff away and banish dry skin, we have a range of products to polish away any unwanted patches and to help you feel sleek and fabulous! And to really awaken your skin, try exfoliating coffee scrub for an energising glow.

196 products found
Items per page 60
Sort by

Superdrug Fruity Pumpkin Spice Sugar Scrub Halloween Limited Edition

10
1/2 price on selected Fruity
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £2.90 each   Original price was £6.00 £6.00 £8.06 per 1kg
Available in Stores only

Organic Shop Restoring Body Scrub Cocoa & Sugar 250ml

3
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Superdrug Extracts Body Scrub Shea Butter

Options: + 2 sizes
103
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £6.00 each £12.90 per 1l

Daise Body Scrub Vanilla 510g

45
Save 1/3 on selected Daise
Learn More
    Discounted price £5.32 each   Original price was £7.99 £7.99 £10.43 per 1kg

Superdrug Extracts Coconut Body Scrub 465ml

110
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £6.00 each £12.90 per 1l

Organic Shop Gingerbread Body Scrub Ginger & Orange 250ml

0
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Superdrug Extracts Body Scrub Cherry Blossom 465ml

110
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £6.00 each £12.90 per 1l

Vitamin E Sugar Oil Body Scrub 300ml

73
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
20% Off Vitamin E
Learn More
    Original price £5.00 each £16.67 per 1l

Daise Body Scrub Cherry 510g

53
Save 1/3 on selected Daise
Learn More
    Discounted price £5.32 each   Original price was £7.99 £7.99 £10.43 per 1kg

Superdrug Extracts Body Scrub Mango 465ml

110
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £6.00 each £12.90 per 1l

Dove Body Scrub Crushed Macadamia & Rice Milk 225ml

156
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Members Only! Only £3.99 on selected Dove
Learn More
  £3.99   Original price £7.99 each £35.51 per 1l
Member Price     £3.99 £17.74 per 1l
 

Superdrug Extracts Scrub Shea 75ml

Options: + 2 sizes
103
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £2.00 each £26.67 per 1l

Daise Body Scrub Bloom Violet & Berry 510 G

1
Save 1/3 on selected Daise
Learn More
    Discounted price £5.32 each   Original price was £7.99 £7.99 £10.43 per 1kg

Organic Shop Pumpkin Spice Latte Brown Sugar BodyScrub 250ml

0
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Daise Body Scrub Xoxo Rose & Amber 510G

0
Save 1/3 on selected Daise
Learn More
    Discounted price £5.32 each   Original price was £7.99 £7.99 £10.43 per 1kg

Superdrug Extracts Body Scrub Dragonfruit 465ml

110
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £6.00 each £6.00 each

Dove Body Scrub Pomegranate Seeds & Shea Butter 225ml

152
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Members Only! Only £3.99 on selected Dove
Learn More
  £3.99   Original price £7.99 each £35.51 per 1l
Member Price     £3.99 £17.74 per 1l
 

Dove Scrub Jar Lavender & Oat Milk 295Ml

20
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
2 for £11.50 on selected Dove
Learn More
2 for £7.50 on selected Dove
Learn More
    Original price £9.49 each £32.17 per 1l

Daise Body Scrub Melon 510G

36
Save 1/3 on selected Daise
Learn More
    Discounted price £5.32 each   Original price was £7.99 £7.99 £10.43 per 1kg

Dove body + mind Dragon Fruit Body Scrub 295ml

20
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
2 for £11.50 on selected Dove
Learn More
    Original price £9.49 each £32.17 per 1l

Estrid Petal Soft Exfoliant 200Ml

0
Save 20% on selected Estrid
Learn More
    Discounted price £6.36 each   Original price was £7.95 £7.95 £31.80 per 1l

Dove Bath Therapy Glow Body Scrub 295 ml

5
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Members Only! Only £3.99 on selected Dove
Learn More
  £3.99   Original price £8.99 each £30.47 per 1l
Member Price     £3.99 £13.53 per 1l
 

Palmer's Cocoa Butter Formula Body Scrub 200g

115
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Members Only! Save 1/3 on selected Palmer's
Learn More
  £4.32   Original price £6.49 each £32.45 per 1kg
Member Price     £4.32 £21.60 per 1kg
 

Superdrug Extracts Grapefruit Scrub 465ml

110
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £6.00 each £12.90 per 1l

Sanctuary Spa Signature Natural Oils Salt Scrub

491
Members Only! Save 1/3 on selected Sanctuary Spa
Learn More
  £11.99   Original price £17.99 each £27.68 per 1kg
Member Price     £11.99 £18.45 per 1kg
 

Frank Body Glycolic Body Scrub 250g

839
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £17.00 each £68.00 per 1kg

Sanctuary Spa Lily & Rose Pink Himalayan Salt Scrub 300G

138
Members Only! Save 1/3 on selected Sanctuary Spa
Learn More
  £8.65   Original price £12.99 each £43.30 per 1kg
Member Price     £8.65 £28.84 per 1kg
 

Sanctuary Spa Signature Collection Body Scrub

18
Members Only! 1/2 Price on selected Sanctuary Spa
Learn More
  £3.74   Original price £7.49 each £37.45 per 1l
Member Price     £3.74 £18.70 per 1l
 

Tea Tree Body Scrub 150ml

33
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Skin & Bodycare
Learn More
    Original price £3.50 each £23.33 per 1l

Dove Bath Therapy Renew Body Scrub 295 ml

5
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Members Only! Only £3.99 on selected Dove
Learn More
  £3.99   Original price £8.99 each £30.47 per 1l
Member Price     £3.99 £13.53 per 1l
 

Ciroa Vanilla-icious Body Scrub 350g

0
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £8.95 each £25.57 per 1kg
Available in Stores only

Livingandhome 340g Coconut Milk Body Scrub

2
    Discounted price £5.00 each   Original price was £11.99 £11.99 £14.71 per 1kg

Venus For Pubic Hair, Skin-Smoothing Exfoliant 177ml

132
    Original price £9.99 each £56.44 per 1l

La Perla Salt & Oil Body Scrub 250g

0
    Discounted price £15.40 each   Original price was £83.00 £83.00 £61.60 per 1kg

Ciroa Mango & Coconut Body Scrub 350g

0
    Original price £8.95 each £25.57 per 1l

Frank Body Original Coffee Scrub 100g

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £7.99 each £79.90 per 1kg

Organic Shop Peanut Latte Body Scrub Peanut & Shea 250ml

0
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Ciroa Pistachio Gelato Body Scrub 350g

0
    Original price £8.95 each £25.57 per 1l

La Perla Refill Salt & Oil Body Scrub 250g

0
    Discounted price £14.72 each   Original price was £22.95 £22.95 £58.88 per 1kg

Wanderflower Essence Of Japan Sugar Body Scrub 450g

0
    Original price £12.99 each £28.87 per 1kg

Sol De Janeiro Bom Dia Body Scrub 220ml

0
    Discounted price £37.05 each   Original price was £39.00 £39.00 £168.41 per 1l

Frank Body Coconut Coffee Scrub 200g

2113
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £15.00 each £75.00 per 1kg

Tropical Fruits Strawberry & Papaya Body Scrub & Brush Set 150g

0
    Original price £9.99 each £9.99 each

Frank Body Original Coffee Scrub 200g

0
Free Next Day Delivery and Vegan Hyaluronic Gummies when you spend £25 on selected Skincare
Learn More
    Original price £15.00 each £75.00 per 1kg

Organic Shop Hydrating Body Scrub Coconut 250ml

207
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Organic Shop Rejuvenating Body Scrub Cinnamon & Honey 250ml

0
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

B.Fresh Scrub Me Like You Mean It Body Scrub

0
    Original price £7.99 each £39.95 per 1kg

Organic Shop Vitamin C Yogurt Smoothie Glow Body Scrub 250ml

0
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Organic Shop Bellini Please Body Scrub Watermelon & Peach

1
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

B.Fresh Don't Hate, Exfoliate Body Scrub

0
    Original price £7.99 each £39.95 per 1kg

Ciroa Raspberry & Vanilla Body Scrub 350g

0
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £8.95 each £25.57 per 1l
Available in Stores only

Sol Beauty Body Scrub, Watermelon, 220ml

0
    Original price £6.49 each £29.50 per 1l

Organic Shop Anti-Cellulite Sea Salt Body Scrub 250ml

0
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Organic Shop Salted Caramel Body Scrub Vanilla & Cocoa 250ml

57
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Sol Beauty Body Scrub, Coconut Hydrating Sugar Scrub 220ml

0
    Original price £6.49 each £29.50 per 1l

Organic Shop Pina Colada Body Scrub Pineapple&Coconut 250ml

1
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Organic Shop Christmas Cook Body Scrub 250ml

1
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

Organic Shop Milk & Honey Golden Body Scrub 250ml

2
    Original price £5.49 each £21.96 per 1l

DAISE Exfoliating Body Scrub in Sugar Cookie, 510g

0
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £7.99 each £15.67 per 1kg
Available in Stores only

Grounded Body Scrub Vanilla Crush Sugar Body Scrub 200G

0
    Discounted price £7.50 each   Original price was £15.00 £15.00 £37.50 per 1kg