Filter products

Product type

Brand

Size

Refine by price

Colour

Currently in stock

Organic

Bundles category

On promotion

Review rating

Marketplace product

Paraben free

Allergen free

Oil free

Product format

Range name

Pain Relief

Pain Relief

We can all suffer from pain occasionally, and it’s never pleasant. Whether its toothache, period pain or back ache, we understand that discomfort can appear suddenly or be long-term and recurring.

How to Tackle Joint PainRead More
272 products found
Items per page 60
Sort by

Superdrug Paracetamol 500mg Caplets X 16

24
Members Only! Save More! on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
  £0.39   Original price £0.49 each 3p each
Member Price     £0.39 3p each
 

Superdrug Ibuprofen Coated Tablets 200mg x16

7
Members Only! Save More! on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
  £0.39   Original price £0.55 each 55p each
Member Price     £0.39 39p each
 

Superdrug Back Pain Relief 8 Hour Skin Heat Patch X 4

26
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.79 each £1.45 each

Superdrug Ibuprofen Lysine 12 Express Tablets 342mg

5
Everyday Low Price on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
    Original price £2.99 each 25p each

Superdrug Paracetamol 500mg Plus Caffeine 65mg Caplets X 16

3
Members Only! Now £2.49 on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
  £1.99   Original price £2.49 each 16p each
Member Price     £1.99 13p each
 

Superdrug Ibuprofen Gel 5% w/w 35g

4
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £3.49 each £99.71 per 1kg

Nuromol Dual Action Pain Relief Ibuprofen & Paracetamol 16s

3
Members Only! Now £5.59 on selected Nuromol
Learn More
  £4.20   Original price £5.59 each 35p each
Member Price     £4.20 27p each
 

Superdrug Paracetamol Oral Suspension 120mg/5ml - 100ml

2
Everyday Low Price on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
    Original price £2.49 each £24.90 per 1l

Superdrug Hot Water Bottle 1.7L

30
2 for £10 on selected Superdrug General Health
Learn More
    Original price £7.99 each £4700.00 per 1l

 Superdrug Ibuprofen Lysine Migraine 12 Tablets 342mg

8
Everyday Low Price on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
    Original price £2.99 each 25p each

Superdrug Childrens Saline Nasal Spray 15ml

0
Everyday Low Price on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
    Original price £3.49 each £232.67 per 1l

Voltarol Back & Muscle Pain Relief Gel 1.16% 100g

7
Save up to 21% on selected Voltarol
Learn More
    Discounted price £11.45 each   Original price was £14.49 £14.49 £114.50 per 1kg

Superdrug Cooling Arnica Freeze Spray 150ml

5
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £4.49 each £29.93 per 1l

Calpol Infant 2+ Months Sugar Free Suspension 100ml

156
Members Only! Now £3.39 on selected Calpol
Learn More
  £3.25   Original price £3.39 each £33.90 per 1l
Member Price     £3.25 £32.50 per 1l
 

Deep Heat Muscle Massage Roll-on Lotion 50ml

17
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.69 each £113.80 per 1l

Voltarol Joint Pain Relief Gel 2.32% 50g

3
    Original price £12.19 each £243.80 per 1kg

Deep Heat Effective Pain Relief Heat Rub 100g

9
Members Only! Now £4.99 on selected Deep Heat
Learn More
  £4.19   Original price £4.99 each £49.90 per 1kg
Member Price     £4.19 £41.90 per 1kg
 

Superdrug Paracetamol Capsules 500mg X 16

0
Members Only! Now £1.49 on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
  £0.99   Original price £1.49 each 9p each
Member Price     £0.99 7p each
 

Panadol Paracetamol Caffeine Pain Relief Tablets 500mg

0
Members Only! Now £5.99 on selected Panadol
Learn More
  £5.50   Original price £5.99 each 25p each
Member Price     £5.50 23p each
 

Deep Heat Pain Relief Heat Patch 4s

23
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £6.79 each £1.70 each

Calpol 6+ Years Suspension Strawberry Sugar Free 80ml

220
Members Only! Now £3.39 on selected Calpol
Learn More
  £3.25   Original price £3.39 each £42.38 per 1l
Member Price     £3.25 £40.63 per 1l
 

Deep Heat Warming Belt - 2 Pack

9
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £8.49 each £4.25 each

Deep Freeze Glide On Gel 50ml

2
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.99 each £119.80 per 1l

Deep Relief Anti-inflammatory Pain Relief Gel 100g

7
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £8.69 each £86.90 per 1kg

Superdrug Children's Pain and Fever Relief 100mg/5ml

1
Everyday Low Price on selected Superdrug Pain Relief
Learn More
    Original price £2.49 each £24.90 per 1l

Ibuleve Max Strength Pain Relief 10% 50g

4
    Original price £9.39 each £187.80 per 1kg

Neo G Hot/Cold Therapy Pack

55
    Original price £9.99 each £9.99 each

DNR Biofreeze Roll On Muscle & Joint Cooling Pain Relief 89ml

0
    Original price £2.75 each £30.90 per 1l

Ibuleve Pain Relief Spray 35ml

2
    Original price £7.09 each £202.57 per 1l

Nurofen Express Pain Relief Ibuprofen 200mg Liquid Caps 16s

3
Members Only! Now £4.69 on selected Nurofen
Learn More
  £3.80   Original price £4.69 each 29p each
Member Price     £3.80 24p each
 

Nurofen for Children 3mths - 9yrs Ibuprofen Strawberry 100ml

3
    Original price £4.29 each £42.90 per 1l

Deep Heat Muscle Rescue Heat Spray

4
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £6.29 each £86.76 per 1l

Rocktape Beige

12
Now £11.49 on selected Rocktape
Learn More
    Discounted price £11.49 each   Original price was £13.49 £13.49 £11.49 each

4Head Effective Headache Relief

10
    Original price £4.89 each £1358.33 per 1kg

Calpol Vapour Plug & Nightlight with 3 Refill Pads

130
    Original price £8.49 each £8.49 each

Nurofen Meltlets Lemon 200mg Self-Dissolving Tablets 12s

1
    Original price £4.19 each 35p each

Panadol Extra Advance 16S

2
    Original price £3.79 each 24p each

Solpadeine Headache Soluble Pain Relief Tablets 16s

4
    Original price £2.69 each 17p each

Deep Heat Max Strength cream 35gm

2
Buy 1 get 2nd 1/2 Price on selected Health products
Learn More
    Original price £5.19 each £148.29 per 1kg

Feminax Express Period Pain & Cramps 16 Tablets

3
    Original price £5.29 each 33.06p each

Kool'n'Soothe Migraine Pain Relief Cool Soft Gel Sheets 4s

13
    Original price £3.49 each 87p each