Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

On promotion

Review rating

Marketplace product

Promotions

Paraben free

Allergen free

Gel Effect Nail Polish

Gel Effect Nail Polish

Want long lasting nail polish that works as hard as you do, that resists chipping and looks just as shiny a week after application as it did on the day? Gel nail polish is the holy grail when it come to nail polishes, as it truly stands the test of time, surviving any challenge that gets in its way. For your next at home gel manicure without the lamps, try our gel effect nail polishes for super shiny nails with super long staying power.

1606 products found
Items per page 60

Essie Gel Couture Gel-Like Nail Polish Gel Top Coat

103
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
2 for £15 on selected Essie
Learn More
    Original price £11.99 each £888.15 per 1l

Mylee Gel Polish No Wipe Top And Base Coat Duo 2X10ml

23
Save 15% on selected Mylee
Learn More
    Discounted price £13.59 each   Original price was £15.99 £15.99 £679.50 per 1l

Rimmel Super Gel Nail Polish Urban Purple

+4
936
free natural bronzer when you spend £13 on rimmel on selected Rimmel
Learn More
    Original price £6.99 each £582.50 per 1l

Essie Gel Couture Gel-Like Nail Polish Sheer Fantasy

+16
273
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
2 for £15 on selected Essie
Learn More
    Original price £11.99 each £888.15 per 1l

Mylee Builder Gel Polish - 5 In 1 Light Pink 15Ml

19
Save 15% on selected Mylee
Learn More
    Discounted price £11.89 each   Original price was £13.99 £13.99 £792.67 per 1l

Sally Hansen Miracle Gel Nail Polish - Sweet-Er Weather

+37
21905
2 for £15 on selected Sally Hansen
Learn More
    Original price £9.99 each £679.59 per 1l

Rimmel Super Gel Nail Polish Cocktail Passion

+4
936
free natural bronzer when you spend £13 on rimmel on selected Rimmel
Learn More
    Original price £6.99 each £582.50 per 1l

Mylee Gel Polish Wellie Boots 8Ml

+8
30
Save 15% on selected Mylee
Learn More
    Discounted price £8.49 each   Original price was £9.99 £9.99 £1061.25 per 1l

Mylee Gel Polish Raspberry 8Ml

+8
30
Save 15% on selected Mylee
Learn More
    Discounted price £8.49 each   Original price was £9.99 £9.99 £1061.25 per 1l

Sally Hansen Miracle Gel Nail Polish - Only Have Ice For You

+37
21905
2 for £15 on selected Sally Hansen
Learn More
    Original price £9.99 each £679.59 per 1l

Mylee Builder Gel Polish - 5 In 1 Clear 15Ml

19
Save 15% on selected Mylee
Learn More
    Discounted price £11.89 each   Original price was £13.99 £13.99 £792.67 per 1l

Essie Gel Couture Gel-Like Polish Blushed Metal Top Coat

+16
273
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
2 for £15 on selected Essie
Learn More
    Original price £11.99 each £888.15 per 1l

Bluesky Gel Polish - Yellow Sunlit

+7
0
    Original price £7.99 each £799.00 per 1l

Rimmel Super Gel Nail Polish Top Coat

+4
936
free natural bronzer when you spend £13 on rimmel on selected Rimmel
Learn More
    Original price £6.99 each £582.50 per 1l

Essie Gel Couture Gel-Like Nail Polish Spiked With Style

+16
273
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
2 for £15 on selected Essie
Learn More
    Original price £11.99 each £888.15 per 1l

Essie Gel Couture Gel-Like Nail Polish Bubbles Only

+16
273
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
2 for £15 on selected Essie
Learn More
    Original price £11.99 each £888.15 per 1l

Essie Gel Couture Gel-Like Nail Polish Of Corset

+16
273
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
2 for £15 on selected Essie
Learn More
    Original price £11.99 each £888.15 per 1l

Mylee Gel Polish French Manicure Duo 2X8ml

23
Save 15% on selected Mylee
Learn More
    Discounted price £13.59 each   Original price was £15.99 £15.99 £849.38 per 1l

Essie Gel Couture Gel-Like Nail Polish Size Me Up

+16
273
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
2 for £15 on selected Essie
Learn More
    Original price £11.99 each £888.15 per 1l

Essie Gel Couture Gel-Like Nail Polish Fairy Tailor

+16
273
FREE NYX Butt Mask when you spend £30 on selected NYX PMU, L'Oreal Paris, Essie Cosmetics
Learn More
2 for £15 on selected Essie
Learn More
    Original price £11.99 each £888.15 per 1l

Mylee Gel Polish Witching Hour 8Ml

+8
30
Save 15% on selected Mylee
Learn More
    Discounted price £8.49 each   Original price was £9.99 £9.99 £1061.25 per 1l

Rimmel Super Gel Nail Polish Grape Sorbet

+4
936
free natural bronzer when you spend £13 on rimmel on selected Rimmel
Learn More
    Original price £6.99 each £582.50 per 1l

ORLY Polish Pink

0
    Original price £13.99 each £777.22 per 1l

Rimmel London Super Gel Nail Polish English Rose #091

15
free natural bronzer when you spend £13 on rimmel on selected Rimmel
Learn More
    Original price £6.99 each £582.50 per 1l

Mylee Gel Polish Break The Ice 8Ml

+8
30
Save 15% on selected Mylee
Learn More
    Discounted price £8.49 each   Original price was £9.99 £9.99 £1061.25 per 1l

Mylee Gel Polish Kiss The Season 8Ml

+8
30
Save 15% on selected Mylee
Learn More
    Discounted price £8.49 each   Original price was £9.99 £9.99 £1061.25 per 1l