Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Currently in stock

Bundles category

Review rating

Marketplace product

Product format

Range name

Protein Bars

Protein Bars

Looking for a delicious and convenient way to boost your protein intake? Superdrug offers a wide selection of protein bars that are perfect for on-the-go snacking, post-workout recovery, or as a nutritious treat.

Are protein bars good for you? Protein bars are a fantastic option for anyone looking to increase their protein consumption without the hassle of preparing meals.

Are protein bars good for weight loss? Yes, protein bars can aid in weight loss by helping you feel full longer and reducing the urge to snack on less healthy foods.

When should you eat protein bars? Protein bars are best consumed as a post-workout snack, a meal replacement, or a convenient on-the-go option between meals.

29 products found
Items per page 60
Sort by

Grenade Carb Killa Chocolate Chip Salted Caramel Bar 60g

1
    Original price £2.85 each £47.50 per 1kg

More Protein Satisbites - White Chocolate Strawberry Cream 2X25g

0
    Original price £1.64 each £32.80 per 1kg

Grenade Carb Killa Fudged Up Bar 60g

1
    Original price £2.85 each £47.50 per 1kg

More Protein Satisbites - Dark Cookie Crumble 2X25g

0
    Original price £1.64 each £32.80 per 1kg

Myprotein Protein Brownie, Chocolate Chunk, 75G

0
    Original price £1.99 each £26.53 per 1kg

Huel Complete Nutrition Cookie Dough 55G

0
    Original price £2.50 each £45.45 per 1kg

Barebells Cookies & Cream 55G

0
    Original price £2.79 each £50.73 per 1kg

Grenade Carb Killa White Chocolate & Peanut Protein Bar 60g

2
    Original price £2.85 each £47.50 per 1kg

Trek High Protein Biscoff Protein Bar 55G

0
    Original price £2.75 each 5p each

Myprotein Layered Protein Bar, Triple Chocolate Fudge

0
    Original price £2.50 each £41.67 per 1kg

PhD Smart Protein Bar HFSS Dark Choc Mocha 64g - 12 Pack

0
    Original price £24.99 each £32.54 per 1kg

Barebells Marshmallow Rocky Road 55G

0
    Original price £2.79 each £50.73 per 1kg

Grenade Carb Killa Fudged Up Bar 60g x 12 Bundle

    Original price £34.20 each

Grenade Oreo Protein Bar 60G x 12 Bundle

    Original price £34.20 each

Barebells Peanut Butter 55G

0
    Original price £2.79 each £50.73 per 1kg

More Protein Iced Coffee Powder Dark Chocolate Lover 300G

0
    Original price £15.98 each £53.27 per 1kg

More Protein Iced Matcha Latte - Original Flavour 300G

0
    Original price £15.98 each £53.27 per 1kg

Barebells Caramel Choco 55G

0
    Original price £2.79 each £50.73 per 1kg

Huel Commplete Nutrition Bar Chocolate Fudge Brownie 55G

0
    Original price £2.50 each £45.45 per 1kg

Huel Commplete Nutrition Bar Peanut Caramel 55G

0
    Original price £2.50 each £45.45 per 1kg

PhD Smart Protein Bar HFSS Dark Choc Raspberry 64g - 12 Pack

0
    Original price £24.99 each £32.54 per 1kg

PhD Smart Protein Bar HFSS Choc Brownie 64g - 12 Pack

0
    Original price £24.99 each £32.54 per 1kg

PhD Smart Protein Bar HFSS Choc Peanut Butter 64g -12 Pack

0
    Original price £24.99 each £32.54 per 1kg

PhD Smart Protein Bar HFSS Birthday Cake 64g - 12 Pack

0
    Original price £24.99 each £32.54 per 1kg

PhD Smart Protein Bar HFSS Cookies & Cream 64g - 12 Pack

0
    Original price £24.99 each £32.54 per 1kg

Trek High Protein Low Sugar Choc Caramel Protein Bar 55G

0
    Original price £2.75 each 5p each

Myprotein Delicious Protein Bar, Caramel Nut 65g

0
    Original price £2.50 each £38.46 per 1kg

Myprotein Delicious Protein Bar, White Chooclate Cookie

0
    Original price £2.50 each £38.46 per 1kg

Grenade Oreo White Protein Bar 60G

0
    Original price £2.85 each £47.50 per 1kg

1-29 of 29 products