Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Marketplace product

Vegan

Bundles category

Organic

On promotion

Review rating

Promotions

Paraben free

Oil free

Allergen free

Hair Masks

Hair Masks

Hair masks are the new face masks. Simply apply to wet or dry hair, leave for a few minutes and say hello to deeply nourished, moisturised hair.
279 products found
Items per page 60
Sort by

Garnier Ultimate Blends Hair Food Coco 3 in 1 Mask 400ml

5
2 for £10 on selected Garnier Ultimate Blends
Learn More
    Original price £8.99 each £22.48 per 1l

Superdrug Black Castor & Shea Curl Cream 250ml

61
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Curls Coils & Waves
Learn More
    Original price £5.00 each £20.00 per 1l

Superdrug Extracts Argan & Amla Hair Mask 200ml

43
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £5.00 each £25.00 per 1l

Superdrug Revive Hyaluronic Hair Mask 200ml

34
Members Only! 1/2 price on selected Revive
Learn More
  £2.50   Original price £5.00 each £25.00 per 1l
Member Price     £2.50 £12.50 per 1l
 

Tresemmé Mask Hydra Molecular Moisture Treatment 300ml

221
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £7.99 each £26.63 per 1l

Garnier Ultimate Blends Hair Food Banana Hair Mask 390ml

3422
2 for £10 on selected Garnier Ultimate Blends
Learn More
    Original price £8.99 each £22.48 per 1l

Superdrug Hair Wrap Mask Coconut

7
3 for 2 on selected Superdrug Hair Wraps Face Masks & Footsocks
Learn More
    Original price £3.00 each £3.00 each

Superdrug Revive Purple Hair Mask 200ml

25
Members Only! 1/2 price on selected Revive
Learn More
  £2.50   Original price £5.00 each £25.00 per 1l
Member Price     £2.50 £12.50 per 1l
 

L'Oréal Paris Elvive Dream Lengths Mask 300ml

195
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £7.99 each £26.63 per 1l

Garnier Ultimate Blends Hair Food Cocoa Butter Hair Mask

167
2 for £10 on selected Garnier Ultimate Blends
Learn More
    Original price £8.99 each £22.48 per 1l

Garnier Method For Curls Mask 370ml

447
Members Save 1/3 on selected Garnier Method for Curls
Learn More
  £6.65   Original price £9.99 each £27.00 per 1l
Member Price     £6.65 £17.98 per 1l
 

Garnier Ultimate Blends Hair Food Watermelon Hair Mask 390ml

3422
2 for £10 on selected Garnier Ultimate Blends
Learn More
    Original price £8.99 each £23.05 per 1l

Superdrug Hair Wrap Mask Aloe

22
3 for 2 on selected Superdrug Hair Wraps Face Masks & Footsocks
Learn More
    Original price £3.00 each £3.00 each

Mielle Rosemary Mint Scalp & Hair Strengthening Oil 59ml

6040
Members Only! Save 1/3 on selected Mielle Organics
Learn More
  £7.32   Original price £10.99 each £186.27 per 1l
Member Price     £7.32 £124.07 per 1l
 

Dove Hair & Scalp Therapy Density And Growth Mask 270Ml

180
Free Next Day Delivery when you spend £15 on selected Dove Skin, Hair & Toiletries
Learn More
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Dove
Learn More
    Original price £9.99 each £37.00 per 1l

K18 Leave-In Molecular Repair Mask

34
    Discounted price £57.53 each   Original price was £70.00 £70.00 £1150.60 per 1l

Tresemmé Mask Colour Chroma Vibrance Treatment 300ml

211
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £7.99 each £26.63 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Hydra Hyaluronic Moisture Plump Serum

431
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £12.99 each £86.60 per 1l

Ausie Curls Treatment 160ml

63
3 for 2 on selected Aussie
Learn More
    Original price £5.99 each £37.44 per 1l

SheaMoisture Intensive Hydration Hair Mask Honey& Mafura Oil

38
Save 1/3 on selected Shea Moisture
Learn More
    Discounted price £9.32 each   Original price was £13.99 £13.99 £26.33 per 1l

Superdrug Hair Wrap Mask Avocado

8
3 for 2 on selected Superdrug Hair Wraps Face Masks & Footsocks
Learn More
    Original price £3.00 each £3.00 each

Garnier Ultimate Blends Pineapple Hair Mask Treatment 400ml

383
2 for £10 on selected Garnier Ultimate Blends
Learn More
    Original price £8.99 each £22.48 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Hyaluron Mask Pot

432
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £8.99 each £29.97 per 1l

Aussie Oh My Gloss Hair Treatments 500Ml

131
3 for 2 on selected Aussie
Learn More
    Original price £9.99 each £19.98 per 1l

Tresemmé Mask Thermo Sculpt Memory Restorative Treatment 300ml

210
Free next day delivery when you spend £10 on selected TRESemme
Learn More
Buy 1 get 1 free on selected TRESemme
Learn More
    Original price £7.99 each £26.63 per 1l

Pantene Bond Repair Intensive Hair Mask 300ml

142
Members Only! 1/2 Price on selected Pantene
Learn More
  £4.99   Original price £9.99 each £33.30 per 1l
Member Price     £4.99 £16.64 per 1l
 

Camille Rose Algae Renew Deep Conditioner 240ml

12
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
    Discounted price £10.66 each   Original price was £15.99 £15.99 £44.42 per 1l

Pantene Pro-V Moisture Recharge Keratin Mask 300M

369
3 for 2 on selected Pantene
Learn More
    Original price £6.50 each £21.67 per 1l

SheaMoisture Manuka Honey and Mafura Oil Leave In Conditioner 326ml

50
Save 1/3 on selected Shea Moisture
Learn More
    Discounted price £9.69 each   Original price was £14.99 £14.99 £29.72 per 1l

Garnier Ultimate Blends Hair Food Papaya Hair Mask 390ml

3422
2 for £10 on selected Garnier Ultimate Blends
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £8.99 each £22.48 per 1l
Available in Stores only

L'Oréal Paris Elvive Colour Protect Masque Serum 300ml

15
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £8.99 each £29.97 per 1l

Pantene Grow Abundant Anti-Hair Loss Mask 300ml

0
Members Only! 1/2 Price on selected Pantene
Learn More
  £9.99   Original price £19.99 each £66.63 per 1l
Member Price     £9.99 £33.30 per 1l
 

K18 Leave-In Molecular Repair Mask 15 ml

1
    Discounted price £29.80 each   Original price was £30.00 £30.00 £1986.67 per 1l

Aussie Deep Moisture Hair Treatments 250Ml

3647
3 for £10 on selected Aussie
Learn More
    Original price £4.99 each £19.96 per 1l

Superdrug Extracts 3 in 1 Mask Marshmallow & Pink Clay

1
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
    Original price £5.00 each £25.00 per 1l

Aussie Curls Hair Treatments 500Ml

74
3 for 2 on selected Aussie
Learn More
    Original price £9.99 each £19.98 per 1l

Superdrug Hydrate & Shine Hair Mask with Coconut Water

43
Buy 1 get 1 free on selected Superdrug Extracts
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £5.00 each £25.00 per 1l
Available in Stores only

SheaMoisture Strengthen & Restore Hair Treatment Mask 355ml

73
Save 1/3 on selected Shea Moisture
Learn More
    Discounted price £9.32 each   Original price was £13.99 £13.99 £26.25 per 1l

ErthSkin - Hyaluronic acid collagen Hair mask 250ml

3
Buy 2, Get an Extra 15% Off – Auto-Applied at Checkout!
Learn More
    Discounted price £14.99 each   Original price was £34.99 £34.99 £59.96 per 1l

Aussie Deep Moisture Hair Treatments 500Ml

1
3 for 2 on selected Aussie
Learn More
    Original price £9.99 each £19.98 per 1l

Garnier Keratin Sleek Mask 370Ml

147
    Original price £9.99 each £27.00 per 1l

Pantene Pro-V LOVE Robert Indiana Keratin Hair Mask 300ml

0
3 for 2 on selected Pantene
Learn More
    Original price £6.49 each £21.63 per 1l

Garnier Ultimate Blends Avocado Oil Curl Remedy Mask 340ml

162
2 for £8 on Garnier Ultimate Blends Avocado Oil Curl Remedy Mask 340ml
Learn More
    Original price £6.99 each £20.56 per 1l

Xailin Night Lubricating Eye Ointment - 5g

4
Sorry, Store Pick-up Only
    Original price £5.99 each £1198.00 per 1kg
Available in Stores only

L’Oréal Elvive Extraordinary Oil Hair Oiling Mask 300Ml

0
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £7.99 each £26.63 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Colour Protect Purple Intensive Mask

94
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £7.99 each £31.96 per 1l

Provoke Go Icy Hair Mask 300ml

13
2 for £7 on selected ProVoke
Learn More
    Original price £6.99 each £23.30 per 1l

Herbal Essences Aloe Moisturise Hair Mask 500ml

21
3 for 2 on selected Herbal Essences
Learn More
    Original price £10.99 each £21.98 per 1l

Herbal Essences Argan Oil Hair Mask 500Ml

629
3 for 2 on selected Herbal Essences
Learn More
    Original price £10.99 each £21.98 per 1l

Herbal Essences Rose Scent Hair Mask 500Ml

60
3 for 2 on selected Herbal Essences
Learn More
    Original price £10.99 each £21.98 per 1l

Pantene Smooth & Sleek Mask 300ml

3
Members Only! 1/2 Price on selected Pantene
Learn More
  £3.24   Original price £6.50 each £21.67 per 1l
Member Price     £3.24 £10.80 per 1l
 

Cantu Ultra Moisture Nourishing Mask with Batana Oil 283G

23
Members Only! Save 20% on selected Cantu
Learn More
  £7.19   Original price £8.99 each £31.77 per 1kg
Member Price     £7.19 £25.41 per 1kg
 

Wella SP Hydrates Mask Hair 200ml

0
    Original price £14.99 each £74.95 per 1l

Bali Curls Deep Repair Mask 200Ml

1
    Original price £10.99 each £54.95 per 1l

L'Oréal Paris Elvive Extraordinary Oil masque Pot 300ml

73
3 for 2 on selected L'Oréal Paris Elvive
Learn More
    Original price £7.99 each £26.63 per 1l

Monday Haircare Hair Mask Deep Moisture 250ml

69
    Original price £4.99 each £19.96 per 1l

John Frieda Go Blonder Intensive Repair Mask 250Ml

138
3 for 2 on selected John Frieda
Learn More
    Original price £9.99 each £39.96 per 1l

As I Am Bond Masque 8Oz

101
Save 25% on selected AS I AM
Learn More
    Discounted price £8.96 each   Original price was £11.95 £11.95 £149.33 per 1l

Bleach London Reincarnation Mask 200ml

128
    Original price £10.00 each £50.00 per 1l

ogx Bond Protein Repair 1-Minute Treatment Mask 200ml

5
    Original price £11.99 each £59.95 per 1l