Filter products

Product type

Brand

Refine by price

Colour

Currently in stock

Organic

Vegan

On promotion

Review rating

Marketplace product

Paraben free

Allergen free

Oil free

Hair type

Hair Gel

Hair Gel

Who has time to re-do their hair several times a day? Absolutely not us! Which is why we think hair gel should be a staple in everybody’s hair care arsenal. Spray gel, wet look hair gel or just styling gel – whatever consistency you prefer, you can be sure that this popular styling tool will make bad hair days a thing of the past.

105 products found
Items per page 60
Sort by

Umberto Giannini Curl Jelly Scrunching Jelly 200ml

1293
Save 1/3 on selected Umberto Giannini
Learn More
    Discounted price £5.96 each   Original price was £8.95 £8.95 £29.80 per 1l

Superdrug Style Expertise Edges & Brow Gel

25
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Style Expertise
Learn More
    Original price £4.00 each £400.00 per 1l

Superdrug Coconut Curl Defining Styling Jelly

16
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Superdrug Curls Coils & Waves
Learn More
    Original price £5.00 each £20.00 per 1l

Garnier Method For Curls Gel 370Ml

275
Members Save 1/3 on selected Garnier Method for Curls
Learn More
  £6.65   Original price £9.99 each £27.00 per 1l
Member Price     £6.65 £17.98 per 1l
 

Umberto Giannini Curl Scrunching Jelly 50ml

0
3 for 2 on selected
Learn More
    Original price £3.50 each £70.00 per 1l

Bali Curls Curl Defining Gel 150Ml

2
    Original price £10.99 each £73.27 per 1l

Superdrug Style Expertise Gel 150ml

0
Buy 1 get 2nd 1/2 price on selected Style Expertise
Learn More
    Original price £4.00 each £26.67 per 1l

Wella Shockwaves Ultra Strong Tuff Stuff Heat & Sweatproof Gel 200ml

65
2 for £6 on selected Wella
Learn More
    Original price £3.55 each £17.75 per 1l

Vo5 Mega Hold Styling Gel 200ml

152
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £29.95 per 1l

Wella Shockwaves Ultra Strong Power Hold Gel Spray, 150 ml

103
2 for £6 on selected Wella
Learn More
    Original price £3.49 each £23.27 per 1l

Umberto Giannini Curl Jelly Vanilla Gelato Limited Ed 200Ml

47
    Original price £9.95 each £49.75 per 1l

Bali Curls Strong Hold Flaxseed Gel 150Ml

3
    Original price £10.99 each £73.27 per 1l

EcoStyle Olive Oil Styling Gel 236ml

10
    Original price £3.99 each £16.91 per 1l

VO5 Wet Look Styling Gel 200ml

150
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £29.95 per 1l

Fudge Professional Hair Shaper Styling Wax Gel 75G

3
Save 1/3 on selected Fudge Professional
Learn More
    Discounted price £10.99 each   Original price was £16.49 £16.49 £146.53 per 1kg

AS I AM Naturally Curling Styling Jelly 227g

20
Save 25% on selected AS I AM
Learn More
    Discounted price £7.49 each   Original price was £9.99 £9.99 £33.00 per 1kg

Got2b Glued 4 Brows & Edges Waterproof 16Ml

77
2 for £9 on selected Got2b
Learn More
    Original price £7.29 each £455.63 per 1l

EcoStyle Moroccan Argan Oil Styling Gel 473ml

8
    Original price £5.99 each £12.66 per 1l

O.R.S Curlshow Curl Creator 453G

7
Save 1/3 on selected Kinks Curls & Coils
Learn More
Sorry, Store Pick-up Only
    Discounted price £5.99 each   Original price was £8.99 £8.99 £13.22 per 1kg
Available in Stores only

Aunt Jackie's Curl La La Defining Curl Custard 15 Oz

19
    Original price £9.99 each £23.45 per 1kg

EcoStyle Olive Oil Styling Gel 473ml

13
    Original price £5.99 each £12.66 per 1l

Aunt Jackie's Curl La La Hold Me Down

0
    Original price £10.99 each £31.05 per 1l

Aunt Jackie's Don't Shrink Flaxseed Curling Gel 426g

7
    Original price £9.99 each £23.45 per 1kg

Clean Curls Super Shine & Define Curl Custard

8
    Original price £12.49 each £49.96 per 1l

Wella deluxe Supreme Definiton Oil Infused Cream Gel 150ml

251
2 for £10 on selected Wella
Learn More
    Original price £6.99 each £46.60 per 1l

SheaMoisture - Coconut & Hibiscus Defining Styling Gel 431 ml

44
Save 1/3 on selected Shea Moisture
Learn More
    Discounted price £8.66 each   Original price was £12.99 £12.99 £20.09 per 1l

Cantu Shea Butter Natural Hair Define & Shine Custard 340g

152
    Original price £6.19 each £18.21 per 1kg

Cantu Shea Butter Hair Strengthening Styling Gel 524g

10
    Original price £7.99 each £15.25 per 1kg

Design Essentials Honey Curl Forming Custard

0
    Original price £17.25 each £48.73 per 1kg

Cantu Shea Butter Natural Hair Extra Hold Edge Stay Gel 64g

87
    Original price £6.99 each £109.22 per 1kg

Vo5 Curl Anti Frizz Gel 200ml

177
2 for £8 on selected VO5
Learn More
    Original price £5.99 each £29.95 per 1l

Cantu Weightless Smooth + Hold Gel 295ml

43
    Original price £7.99 each £27.08 per 1l

Mielle Rosemary Mint Strengthening Edge Gel 57g

2523
Members Only! Save 1/3 on selected Mielle Organics
Learn More
  £5.32   Original price £7.99 each £140.18 per 1kg
Member Price     £5.32 £93.34 per 1kg
 

Ecostyle Moroccan Argan Oil Styling Gel 236Ml

0
    Original price £4.99 each £21.14 per 1l

Aunt Jackie's Curl Boss Coconut Curling Gelée 18oz

1
    Original price £9.99 each £23.45 per 1kg

Ouidad Advanced Climate Control Heat and Humidity Gel 250ml

1055
    Original price £25.99 each £103.96 per 1l

Aunt Jackie's Grapeseed Ice Curls Curling Jelly 426g

4
    Original price £10.99 each £25.80 per 1kg

African Pride Black Castor Miracle Braid Loc And Twist Gel

1
    Original price £8.40 each £37.00 per 1kg

Eco Style Extreme Stiff Hold Styling Gel, 170G

0
    Original price £5.99 each £35.24 per 1kg

Eco Style Extreme Sculpting Hold Styling Gel, 170G

0
    Original price £5.99 each £35.24 per 1kg

SheaMoisture Jamaican Black Castor Oil Strong Hold Styling Gel 431 ml

41
Save 1/3 on selected Shea Moisture
Learn More
    Discounted price £8.66 each   Original price was £12.99 £12.99 £20.09 per 1l

American Crew Firm Hold Styling Gel 390ml

62
    Original price £20.99 each £53.82 per 1l

Lottabody Love Me 5 In 1 Leave In Treatment

0
    Original price £8.20 each £54.67 per 1l

Fantasia Hair Polisher Styling Gel For Color Treated Hair

0
    Original price £7.15 each £15.75 per 1kg

Novex My Curls Hair Jelly Lightweight Texture Defining Gel

0
    Original price £8.99 each £17.98 per 1kg

Eden Bodyworks Coconut Shea Edge Control Gel - Firm Hold - 6

0
    Original price £11.15 each £62.84 per 1l

Miracle 9 Rosemary And Sunflower Edge Control

0
    Original price £13.90 each £222.76 per 1kg

Fantasia IC Hard To Hold Styling Gel With Sparkle Lites

0
    Original price £6.85 each £27.85 per 1kg

Daimon Barber Fixing Gel 50g

0
    Original price £19.95 each £399.00 per 1kg

Honey Baby Naturals Wash And Go Honey Styling Creme

0
    Discounted price £10.80 each   Original price was £13.65 £13.65 £44.26 per 1l

Ma Browns Styling Gel With Oatmeal And Honey

0
    Original price £8.40 each £18.50 per 1kg

Fantasia Hair Polisher Styling Gel With Sparkle

0
    Original price £5.95 each £24.19 per 1kg

Lottabody Coconut And Shea Oil Control Me 24Hrs Edge Gel

0
    Original price £7.15 each £112.24 per 1kg

Vitalcare Fix Extreme Extra Strong Gel 200ml

0
    Discounted price £4.15 each   Original price was £17.05 £17.05 £20.75 per 1l

Vitalitys WehO Strong Hold Fix Gel - 200ml

0
    Original price £11.96 each £59.80 per 1l

Lottabody Control Me Edge Gel

0
    Original price £8.20 each £128.73 per 1kg

Fantasia Hair Polisher Styling Foam

0
    Original price £8.20 each £32.67 per 1l

Lottabody Setting Lotion

0
    Original price £7.45 each £31.57 per 1l

EBIN New York 24 Hour Edge Tamer Colored Natural Black 15 ml

0
    Original price £5.25 each £350.00 per 1l

Design Essentials Almond & Avocado Edge Tamer

0
    Original price £14.20 each £135.24 per 1kg